hokejowe orlice
AktualnościSport

Hokejowe Orlice awansowały do ostatniego etapu eliminacji olimpijskich

Turniej Prekwafilikacyjny do Igrzysk Olimpijskich 2022 zakończony. Nasze Hokejowe Orlice awansowały do dalszego i ostatniego etapu zmagań olimpijskich.

Przypomnijmy, że Hokejowe Orlice w Turniej Prekwalifikacyjnym mierzyły się z hokejowymi drużynami: Turcja, Meksyk i Holandia. Pewnie wygrały wszystkie mecze i tym samym otrzymały awans do dalszych rozgrywek olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

Hokejowe Orlice – jak przebiegały poszczególne mecze?

7 października Polska – Turcja (12:0)

Polki pewnie pokonały zespół z Turcji. Po trzy bramki strzeliły dla naszej reprezentacji: Karolina Późniewska i Wiktoria Sikorska. Od początku spotkania na bytomskich lodowisku to właśnie Hokejowe Orlice dominowały. Dziewczyny grały pewnie i to doprowadziło ich do ogromnego zwycięstwa nad Turczynkami. Po pierwszej części polskie hokeistki prowadziły 5:0, a po drugiej tercji już 10:0. W ostatniej tercji Polki zdobyły jeszcze dwie bramki, tym samym pokonując turecką drużynę kobiet.

8 października Polska – Meksyk (8:1)

Hokejowa drużyna kobiet z Meksyku znajduje się na 26. miejscu w światowym rankingu IIHF, czyli Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie. Z kolei nasza reprezentacja kobiet na 19. miejscu. Holenderki zajmowały 18. pozycję, a Turczynki 28.

Różnice pomiędzy drużyną polską kobiet, a meksykańską były widoczne od samego początku gry. Hokejowe Orlice przeważały swoją grą i zdobywając tym samym od strzała – 5 bramek. Z kolei już druga tercja była wyrównana. Skończyła się remisem 1:1. W ostatniej tercji nasze dziewczyny nie dały za wygraną i odnotowały jeszcze dwa trafienia. No i mamy kolejne zwycięstwo Polek w hokeju na lodzie.

10 października Polska – Holandia (3:2)

W ten reprezentacja polski kobiet w hokeju na lodzie grała z Holenderkami. Po bardzo ciężkim starciu udało im się wygrać 3:2. Do 52 minuty prowadziły hokejowe dziewczyny z Holandii, ale wystarczyło tylko nie całe 120 sekund, aby Hokejowe Orlice przejęły pałeczkę. Do samego końca nie dały dojść do głosu Holenderkom i tym samym wygrały ostatni mecz w swojej grupie. Hokejowe dziewczyny awansowały do ostatniego etapu eliminacji olimpijskich.

• 1:0 Isabelle Schollaardt – (24:31),
  • 2:0 Michelle Noe – (50:02),
  • 2:1 Karolina Późniewska – (52:47),
  • 2:2 Wiktoria Sikorska – (54:14),
  • 2:3 Klaudia Chrapek – (54:32).

Wszystkie mecze rozgrywały się na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów przy ulicy Pułaskiego 71 w Bytomiu.