prekwalifikacje do igrzysk olimpijskich w bytomiu
Sport

Prekwalifikacje do igrzysk olimpijskich odbędą się w Bytomiu

To właśnie w Bytomiu odbędą się prekwalifikacje do igrzysk olimpijskich w dziedzinie sportu – hokej na lodzie kobiet. Kiedy?

Prekwalifikacje do igrzysk olimpijskich odbędą się w Bytomiu w nowej hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego. To właśnie tam kobieca reprezentacja Polski w hokeju na lodzie będzie walczyła o awans do dalszej fazy kwalifikacji olimpijskich. Kiedy dokładnie odbędzie hokejowy turniej prekwalifikacyjny?

W Bytomiu odbędą się prekwalifikacje do igrzysk olimpijskich. Kiedy?

Od 7 do 10 października odbędą prekwalifikacje do igrzysk olimpijskich w dziedzinie sportu – hokej na lodzie kobiet. Gdzie? W nowej hali lodowiska im. Braci Nikodemowiczów przy ulicy Pułaskiego 71. Lodowisko ma zostać otwarte jeszcze w tym roku. To będzie jedno z najbardziej innowacyjnych lodowisk w Polsce.

– Obiekt będzie służył mieszkańcom, jako miejsce rekreacji, ale będziemy również starali się o organizację dużych imprez i jedną z nich będzie turniej prekwalifikacyjny kobiet do igrzysk olimpijskich – mówił Adam Fras, wiceprezydent Bytomia i wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Do rundy kwalifikacyjnej – awansuje najlepszy zespół

W październiku na lodowisku w naszym mieście kobieca reprezentacja Polski będzie walczyła w grupie H o awans do dalszej rundy z Holandią, Meksykiem oraz Turcją. Do fazy kwalifikacyjnej, która odbędzie się w listopadzie – awansuje najlepszy zespół. Igrzyska Olimpijskie odbędą się w lutym 2022 roku w Pekinie.

– W reprezentacji Polski kobiet sporo jest zawodniczek Polonii Bytom, która w tym roku zdobyła po raz dziesiąty mistrzostwo Polski. Z utęsknieniem czekamy na organizację imprez sportowych z udziałem kibiców i mamy wielką nadzieję, że w październiku fani będą mogli zobaczyć na żywo w akcji naszą reprezentację – dodał Adam Fras.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.