Fot. Hubert Klimek
AktualnościLifestyleWiadomości

Góra Miłości przystrojona. Iluminacja już działa

Góra Miłości w Parku Kachla kolejny raz rozbłysła tysiącami światełek dla zakochanych. Ozdoby zostały już zainstalowane.

Przy wejściu na Górę Miłości pojawiła się wczoraj przestrzenna dekoracja w kształcie serca, a na jej szczycie różne ramki, z których można skorzystać, by zrobić walentynkowe zdjęcie. Świetlnymi girlandami udekorowana została wiata, drzewa oraz barierki przy schodkach prowadzących na wzniesienie.

Góra Miłości w walentynkowych barwach

Wśród wszystkich ozdób nie zabrakło neonu z napisem Góra Miłości oraz wiszącej iluminacji w kształcie serca na latarni. Walentynkowa dekoracja złożona z energooszczędnych lampek LED, która będzie dostępna do marca, kosztowała około 24 tysiące złotych. Skąd wzięła się nazwa Góra Miłości? Otóż jest ona związana z okresem, kiedy powstawał Park Miejski. Pod koniec XIX wieku znajdującą się tu hałdę postanowiono zamienić w ogród z drzewkami i stylową zabudową. Koncepcja całego założenia, w tym Góry Miłości, zakładała styl angielski, nazywany też romantycznym. I tak też nazywali to miejsce ówcześni mieszkańcy – Der Liebeshügel (wzgórze miłości).

Fot. Hubert Klimek

Czasy świetności zabytkowego parku można zobaczyć na pocztówkach. Wśród nich można znaleźć przedstawiające właśnie Górę Miłości – z alpinarium na zboczach i sadzawką u podnóża. W ramach kolejnych etapów rewitalizacji bytomskiego parku, Góra Miłości przeszła metamorfozę: odtworzono wiatę na jej szczycie, a także wyremontowano sadzawkę i inspirowaną dawnymi rozwiązaniami kaskadę wodną.

Źródło: UM Bytom

Fot. Hubert Klimek

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.