nowa droga w bytomiu
Aktualności

Gdzie będzie nowa droga w Bytomiu?

Jeszcze w 2021 roku powstanie całkiem nowiutki 140-metrowy odcinek drogi w Bytomiu. Gdzie będzie znajdowała się nowa droga?

Mamy dobre informacje. W naszym mieście powstanie nowa droga. To będzie nowy 140-metrowy odcinek drogi. Gdzie będzie znajdowała się nowa droga w Bytomiu, o której mowa? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Nowa droga w Bytomiu. Gdzie będzie zlokalizowana?

W 2021 roku powstanie całkiem nowiutki 140-metrowy odcinek drogi, którą łączy ulicę Hakuby z zakładami przemysłowymi w sąsiedztwie Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jedną z firm, która zyska na budowie nowej drogi jest Milimex SA. Ta firma wytwarza certyfikowane elementy prefabrykowane. Realizacja tej istotnej inwestycji jest możliwa, dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Bytomiem i dwoma firmami: Milimex SA i Famur SA. To one będą partycypować w kosztach budowy nowej drogi. Jej łączny koszt wyniesie prawie 800 tysięcy złotych.

– Realizacja inwestycji nie tylko umożliwi dojazd od strony Hakuby do firmy Milimex SA, która w 2020 roku zainwestowała w naszym mieście, ale również zwiększy atrakcyjności terenów inwestycyjnych sąsiadujących z KSSE – podkreślał Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Bytom zyska dojazd do terenów inwestycyjnych

W ramach tej inwestycji powstanie nie tylko nowy odcinek drogi na wschód od ronda, który znajduje się na ulicy Hakuby, ale także zbudowane będzie także chodnik, ścieżka rowerowa, zjazd oraz wykonana będzie kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to wszystkie prace powinny się zakończyć do 31 sierpnia br.

Na podstawie zapisów podpisanej umowy Milmex SA i Famur SA na budowę łącznika przekazały 220 tys. zł. Pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu miasta.

Źródło informacji: WP Wiadomości
Zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.