a.a. milne'a
Kultura

Biografia A.A. Milne’a w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

„Zaraz za naszym ogrodem zaczyna się Czas” – biografia A.A. Milne’a w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. To kolejne spotkanie z tego cyklu, a odbędzie się za dwa dni.

To następne spotkanie z cyklu „Zaraz za naszym ogrodem zaczyna się Czas” – biografia A.A.Milen’a w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Ta biografia jest trochę tajemnicza, a trochę zaskakująca. Odkrywa ona człowieka silnie związanego z rodziną i powinnościami wobec niej, pełnego zaskakującego humoru, a jednak zachowującego dystans wobec otoczenia.

Alan Aleksander Milne – autor jednej z najbardziej znanych książek na świecie – ani przez moment nie podejrzewał, że swoje miejsce w światowej literaturze znajdzie wyłącznie jako autor przygód Kubusia Puchatka, czyli de facto jako pisarz dla dzieci.

Biografia A.A. Milne’a w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

Historia rozpoczęła się w roku 1921, kiedy jego syn Christopher dostał od ojca misia. Potem, gdy miał trzy latka, odwiedził z ojcem zoo. Chłopiec był oczarowany, a w zoo spodobała mu się przede wszystkim niedźwiedzica Winnipeg i natychmiast po powrocie nazwał tak swojego misia.

A.A. Milne wpadł zaś na pomysł napisania książki o pluszowej zabawce, a w zasadzie o tym, o czym marzy mały chłopiec. Kubuś Puchatek jest wszak opowieścią o małym chłopcu, który odgrywa rolę ojca względem ożywionych pluszaków w Stumilowym Lesie – Prosiaczka, Kłapouchego, Kangurzycy czy Maleństwa – i który delikatnie poucza, nie wywierając nań nacisku i tolerując ich wady. Opowieść trafiła na podatny grunt, bo okazało się, że wielu chłopców marzy o tym, by być jak ich ojcowie, i równie wielu zgadza się z Kubusiem Puchatkiem, jak on uważając, że najważniejsza w życiu jest miłość i przyjaźń. Poza tym opowieść ta oswaja trudne chwile, takie jak pożegnanie czy śmierć: „Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika”. A czekając, odkrywamy, że za „ogrodzeniem” czai się Czas.

Wydarzenie „Zaraz za naszym ogrodem zaczyna się Czas” – biografia A.A. Milne’a

Data i godzina: 12 maja 2021, godz. 17:00
Lokalizacja: Sala Gorczyckiego, ul. W. Korfantego 34
Wykład poprowadzi: Jolanta Zaczkowska
Wstęp: 1 złotych

UWAGA! W związku z ograniczeniami epidemicznymi wprowadzonymi dla Państwa bezpieczeństwa obowiązuje limit 15 osób na wykładzie.

Źródło informacji, zdjęcie: Muzeum Górnośląskie Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.