dyrektor bytomskiej jedynki
Aktualności

Dyrektor bytomskiej „Jedynki” gościem porannej rozmowy w Radiu Piekary

Dziś gościem w Rozmowie Dnia Marcina Zasady w Radiu Piekary był dyrektor bytomskiej „Jedynki” oraz prezes Związku Szpitali Powiatowych – Władysław Perchaluk.

Jest problem z dystrybucją szczepionek, z dostawami do punktów. Liczba podań jest uzależniona głównie od tego. Moglibyśmy ich przeprowadzać więcej – mówił o poranku w Rozmowie Dnia w Radiu Piekary dyrektor bytomskiej „Jedynki” Władysław Perchaluk.

Gościem Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Władysław Perchaluk

Trudno komentować to co się stało w czwartek w systemie rejestracji – mówił gość poranka.

Otwarto możliwość zgłoszeń dla roczników 40+, po czym zrobiło się zamieszanie z terminami, odwołania i system rejestracji zamknięto – przyp.red.

Był chaos, awaria systemu, niezrozumiałe tłumaczenia. Chciałbym to potraktować jako primaaprlisowy żart – mówił dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu Władysław Perchaluk.

MZ: Co mają z tego rozumieć ludzie?

Nie wiem. Trudno zrozumieć przepływ informacji nawet w samym rządzie. Mleko się rozlało, będziemy to musieli tu, na dole posprzątać. Zostało to przerzucone na samorządy – mówił gość radiowego poranka.

W Bytomiu odbyła się szybka narada. Zarejestrowanych jest 20 punktów szczepień, Prezydent Mariusz Wołosz chce , aby było ich minimum 10-12. Była wizja lokalna pomieszczeń, jeśli dostawy będą regularne 500-600 osób dziennie może być zaszczepionych. Personel? Są deklaracje kierowników POZ, że zabezpieczą – mówił dyrektor bytomskiej „Jedynki”.

MZ: Za czwartkowe zamieszanie powinny się posypać głowy w rządzie?

– Na razie sypią się w szpitalach (przykłady z Poznania, Solca), choć nie zawsze tam ktoś zawinił. W szpitalach powiatowych na Śląsku robimy wszystko, aby wesprzeć działania zabezpieczające pacjentów w leczeniu. Gdyby mi się zdarzyła taka wpadka jak z systemem rejestracji, pewnie bym już nie pracował – mówił w Radiu Piekary gość Rozmowy Dnia.

MZ: Od kiedy program szczepień organizowanych przez samorządy?

Powinien wystartować 14 kwietnia, udostępniono nam wytyczne ministerstwa w jaki sposób samorządy mają się organizować – powiedział na antenie piekarskiego radia dyrektor Perchaluk.

– Wiele problemów logistycznych jest do rozwiązania – nie tylko lekarz, nie tylko pielęgniarka. Przykładowo, biorąc pod uwagę, że może być niepożądany odczyn poszczepienny muszą być środki do reanimacji, pomocy – mówił prezes Związku Szpitali Powiatowych.

MZ: Premier mówił że można szczepić wiele tysięcy osób dziennie to możliwe?

– Na razie jest problem z dostawami – powiedział gość piekarskiego radia.

Całego wywiadu z dyrektorem bytomskiej „Jedynki” możecie wysłuchać na kanale Youtube Radia Piekary:

Źródło informacji: radiopiekary.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.