pojemniki na nakrętki w bytomiu
Aktualności

Kolejne pojemniki na nakrętki stanęły w Bytomiu. Gdzie?

Do pięciu lokalizacji, w których stoją charakterystyczne pojemniki na nakrętki w Bytomiu – dołączyły kolejne miejsca. Gdzie pojawiły się nowe metalowe kosze z uśmiechniętą literką B?

Następne pojemniki na nakrętki plastikowe stanęły w naszym mieście. Pojemniki są dość charakterystyczne. Są to metalowe kosze z uśmiechniętą literką B, czyli interesujący mają wygląd i przyciągają uwagę wszystkich. Gdzie pojawiły się nowe pojemniki w Bytomiu?

Pojemniki na nakrętki plastikowe w Bytomiu – nowe lokalizacje

Pierwsze pojemniki na nakrętki pojawiły się pod koniec 2020 roku. Następne metalowe kosze z uśmiechniętą literką B znajdziemy w Łagiewnikach, Miechowicach, Stroszku i Szombierkach. Nowe lokalizacje koszy były możliwe dzięki zaangażowaniu bytomskich spółek: Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. oraz Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.

– Akcja spotkała się z dużym entuzjazmem mieszkańców, którzy apelowali, by rozszerzyć ją także o inne części miasta. Pojemniki w dzielnicach to nie tylko nasza odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, ale też przykład  dobrego zagospodarowania odpadów – mówił prezydent Mariusz Wołosz.

Akcja zbierania korków dla braci w Bytomiu

Tym razem akcja zbierania i oddawania do skupu plastikowych nakrętek jest na rzecz Bartka i Łukasza Jaszczurów, którzy od urodzenia zmagają się z ciężkimi chorobami. Od kilku lat koordynuje to Tomasz Sobczak z Taxi Rabat.

– Zanim w Bytomiu pojawiły się pojemniki, regularnie odwiedzaliśmy szkoły i przedszkola, w których prowadzona była zbiórka nakrętek. Można powiedzieć, że w dobie zamkniętych przez pandemię placówek, pojemniki te uratowały akcję, a wręcz nadały jej tempa. W akcję zaangażowali się nie tylko kierowcy z Taxi Rabat, ale też rzesza młodych wolontariuszy, z którymi współpracujemy – mówił Tomasz Sobczak.

Średnio w ramach akcji udaje się zebrać ponad tonę nakrętek plastikowych na kwartał, co przekłada się na realną pomoc rodzinie w Bytomiu. Dzięki sprzedaży zebranych nakrętek między innymi udaje się dofinansować braciom kosztowne wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne.

Wrzuć zakrętki plastikowe do metalowego kosza z uśmiechnięta buźką

Pojemniki, do których mieszkańcy naszego miasta mogą wrzucać plastikowe nakrętki i wspierać charytatywny cel, znajdują się:

  • na Rynku,
  • przy pl. Sobieskiego,
  • przy pl. Karin Stanek (obok Beceku),
  • na ul. Parkowej 2 (obok wejścia głównego do Urzędu Miejskiego),
  • przy Smolenia 35 (obok wejścia głównego do Urzędu Miejskiego),
  • obok Hali na Skarpie w Szombierkach,
  • przy ul. Tysiąclecia 7 w Stroszku,
  • przy ul. Cyryla i Metodego 38 (filia biblioteki) w Łagiewnikach,
  • przy skwerze Bonczola (chodnik od ul. Bławatkowej w kierunku hali targowej) w Miechowicach.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.