Aktualności

Co tam słychać na placu rewitalizacji ulicy Dworcowej?

Cały czas trwają prace przy rewitalizacji ulicy Dworcowej, a one posuwają się coraz bardziej do przodu. Tym razem jakie prace są realizowane?

Trwa rewitalizacja ulicy Dworcowej – jednej z najważniejszych arterii naszego miasta, która łączy plac Michała Wolskiego z ulicą Moniuszki i placem Tadeusza Kościuszki. Wykonawcą inwestycji została firma Hucz Sp. z o.o.

Na bytomskiej ulicy trwają teraz prace związane z zabezpieczeniem kanału technologicznego, wymianą konstrukcji drogi na odcinku od ulicy Moniuszki do placu Wolskiego. Wykonawca wykonuje roboty również związane z budową fundamentów pod pergole i konstrukcje stalowe.

Co tam słychać na placu rewitalizacji ulicy Dworcowej?

W czerwcu na ulicy zdementowano oprawy oświetleniowe oraz trwają także roboty związane z izolacją ścian fundamentowych budynków. Trwa również remont elewacji kamienic przy ulicy Dworcowej prowadzone przez wspólnoty mieszkaniowe. Wykonywane są obecnie też prace związane z powstaniem muru oporowego od strony placu Wolskiego. Tam wykonano już roboty ziemne, a firma Hucz Sp. z o.o. przystąpiła do prac związanych z zastosowaniem tzw. chudego betonu pod zbrojenia.

Co tam słychać na placu rewitalizacji ulicy Dworcowej?

„Wartość projektu pn. „Rewitalizacja podobszaru 10 w Bytomiu – okolice ulicy Dworcowej i Rynku” obejmującego ulicę Zaułek, Dworcową oraz okolice bytomskiego Rynku to ponad 26 mln zł, z czego dofinansowanie, jakie miasto pozyskało wynosi 15,3 mln zł” – informuje bytomski magistrat.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
2

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.