Parkobajtle wkraczają do Parku Miejskiego
AktualnościLifestyle

Parkobajtle wkraczają do Parku Miejskiego

Bytomskie Centrum Kultury przygotowało również wakacyjną ofertę dla dzieci. Parkobajtle wkraczają do Parku Miejskiego im. Franciszka Kachla.

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza najmłodszych bytomian na Parkobajtle, czyli wakacyjne, plenerowe spektakle i koncerty dla dzieci w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla w Bytomiu. Przedstawiamy lipcowy program.

Parkobajtle wkraczają do Parku Miejskiego

Dobre rady lisa Witalisa – 10 lipca, godzina 14:00

Lis Witalis to szelma jakich mało. Ten zwierz obieca wszystko, by zdobyć to, na co przyjdzie mu ochota; a to pod pozorem nakarmienia głodujących zwierząt, placków ze śniegu napiecze, albo niedźwiedzia przekona by do myśliwego po zapasy jedzenia się udał. Szczyci się długim puszystym ogonem, nie mniej niż swoim sprytem i inteligencją. Ci, którzy chcą coś zdobyć bez wysiłku niech się strzegą jego dobrych rad. Samemu lisowi jednak, też przyjdzie ponieść w końcu zapłatę za swe niecne sprawki.

Maluchy w krainie dźwięku – Zielono mi! Po irlandzku – 17 lipca, godzina 14:00

Maluchy w krainie dźwięku – czyli muzyka, ruch i zabawa: „Zielono mi! Po irlandzku” – granie i śpiewanie w rytmach irlandzkiej i celtyckiej muzyki, przeniesie nas na zieloną wyspę Zjednoczonego Królestwa. Możemy ubrać zielony element garderoby, by poczuć kulturę Irlandii świetnie się przy tym bawiąc.

Król Maciuś – 24 lipca, godzina 14:00

„Król Maciuś” – spektakl na motywach książki Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. W czasie spektaklu, dzieci dowiedzą się, że dorosłość nie jest taka, jak nam się do końca wydaje. Czas przedstawienia, przepełniony jest mnóstwem humoru oraz wspólnym działaniem, bo jak się okaże, wspólnymi siłami można zdziałać naprawdę wiele. Pojawi się sporo zaskakujących postaci, a dzieci po spektaklu wyniosą cenną naukę.

Maluchy w krainie dźwięku – Alla gitarra! Po hiszpańsku – 31 lipca, godzina 14:00

Maluchy w krainie dźwięku – czyli muzyka, ruch i zabawa: „Alla gitarra! Po hiszpańsku” – dzięki gorącym brzmieniom rozgrzejemy atmosferę w parku. Będziemy śpiewać, tupać, klaskać i tańczyć.

Wszystkie Parkobajtle będą odbywały się przy Stawie Północnym – wejście od strony ulicy Olimpijskiej – w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla w Bytomiu.

Źródło informacji, zdjęcie: Becek

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.