Aktualności

Kurtyny wodne i polewaczki na ratunek w gorące dni w Bytomiu

O kurtynach wodnych pisaliśmy całkiem niedawno, teraz na bytomskie drogie wyjechały polewaczki. Tak właśnie władze działają w gorące dni w Bytomiu.

Od zeszłego tygodnia możemy się schłodzić kurtynami wodnymi, które działają w upalne dni od godziny porannych do tych wieczornych. Teraz w gorące dni w Bytomiu wyjechały polewaczki. Dzięki polewaczkom chłodzimy nawierzchnie, ale także zmniejszamy temperaturę powietrza w pobliskiej lokalizacji.

Kurtyny wodne i polewaczki na ratunek w gorące dni w Bytomiu

Kurtyny wodne, inaczej nazywane „zamgławiacze” – nie tylko skutecznie chłodzą, ale i również oszczędzają wodę, której zużycie jest nawet kilkadziesiąt razy mniejsze, niż w przypadku strażackich kurtyn wodnych. Wytwarzana mgiełka wodna delikatnie zrasza przechodniów i powoduje lekki zawilgocenie terenu czy chodnika – nie powodując poślizgnięcia się.

Polewaczki pojawiły się wczoraj na bytomskich drogach, dzisiaj także jest w planach ochładzanie terenu miasta. Dodatkowym atutem polewaczek jest to, że dzięki nim zmywamy również pył z nawierzchni jezdni, a to zaś przekłada się dobrze na jakość powietrza. Mgiełki wodne możemy spotkać między innymi na bytomskim Rynku oraz na placu Jana III Sobieskiego.

Kurtyny wodne i polewaczki na ratunek w gorące dni w Bytomiu

Źródło informacji: Dziennik Zachodni
Zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.