Fot. KMP Bytom
AktualnościWiadomości

Cenna zguba wróciła do właściciela

Takie historie mogą przywrócić wiarę w ludzi. Okazuje się, że cenne zguby mogą wrócić do prawowitych właścicieli.

Koperta ze sporą ilością gotówki w środku zwróciła uwagę pewnej kobiety, która szła przez centrum miasta. Zguba została odniesiona do komisariatu przy ulicy Rostka, dzięki czemu mogła wrócić do osoby, która ją zgubiła.

Cenna zguba odnaleziona

Mieszkanka Bytomia w zeszły czwartek wracała do domu, kiedy w centrum miasta, w przejściu pomiędzy blokami znalazła w błocie kopertę, w której było prawie trzy tysiące złotych. Na kopercie znajdowały się numery, a wewnątrz blankiet na wpłatę przelewu z numerem rachunku odbiorcy. Uczciwa kobieta odniosła całość na komisariat przy ulicy Rostka. Policjanci ustalili, do kogo należą pieniądze. Jak się okazało, właścicielem gotówki była jedna z bytomskich aptek. Jej pracownik zgubił kopertę z utargiem, który należało wpłacić na konto bankowe.

-Pamiętajmy, że znalezioną rzecz należy zawsze oddać, nawet jeżeli nie wiadomo do kogo należy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli znalazca nie odda rzeczy lub pieniędzy, a właściciel zgłosi to Policji, dochodzi do przywłaszczenia. Dlatego bardzo mylne i nieprawdziwe jest powszechnie znane hasło: „znalezione – nie kradzione”. Żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Kiedy zabierasz i nie oddajesz znalezionego na ławce telefonu, plecaka czy portfela – stajesz się sprawcą przestępstwa lub wykroczenia. Znaleziony przedmiot należy oddać w biurze rzeczy znalezionych lub przynieść do jednostki Policji – apelują policjanci.

Za przywłaszczenie przedmiotu wartego mniej niż 500 złotych, kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo aresztu, natomiast w sytuacji, gdy dochodzi do przestępstwa, sprawcy grożą nawet 3 lata więzienia.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.