AktualnościWiadomości

Rusza rekrutacja do przedszkoli. O czym pamiętać?

Rekrutacja do przedszkoli rozpocznie się 6 marca. Dla dzieci przeznaczono łącznie około 4500 miejsc.

W pierwszej kolejności wolne miejsca będą zajmowane przez dzieci kontynuujące edukację w danej placówce. Pozostałe będą czekać na maluchy zgłoszone w elektronicznej rekrutacji.

Rekrutacja do przedszkoli

W Bytomiu obowiązują zapisy elektroniczne: trzeba zalogować się do systemu i wypełnić wniosek. Rodzice mają na to czas do 17 marca.

– Obecnie w bytomskich placówkach trwa zbieranie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Na jej złożenie rodzice mają czas do 27 lutego. Obecnie dyrektorzy określają liczbę wolnych miejsc w bytomskich przedszkolach – mówi Barbara Freier-Pniok, Naczelnik Wydziału Edukacji UM.

Miasto stara się zapewnić miejsce zarówno wszystkim sześciolatkom, jak i mniejszym dzieciom, które mają ustawowe prawo do miejsca w przedszkolu. Pierwszeństwo mają młodzi mieszkańcy od 3 do 6 lat, dopiero potem o wolne miejsca mogą starać się także rodzice 2,5-latków.

Zapisy przez system

W Bytomiu obowiązują zapisy elektroniczne na stronie internetowej [ http://przedszkola-bytom.nabory.pl/ | http://przedszkola-bytom.nabory.pl ] , gdzie trzeba zalogować się do systemu, a następnie wypełnić wniosek. Zapisując dziecko, rodzice mają prawo wskazać nie więcej niż trzy przedszkola. Elektroniczny serwis rekrutacyjny dla rodziców funkcjonować będzie od poniedziałku, 6 marca.

Rodzice mogą liczyć na pomoc

Jeżeli rodzic nie ma możliwości skorzystania z komputera z dostępem do internetu lub ma wątpliwości, jak obsłużyć aplikację, może udać się do tego przedszkola, które wybrał dla swojego dziecka jako pierwsze. Tam pracownicy pomogą dopełnić formalności.  Które dzieci zostały zakwalifikowane do przedszkola wiadomo będzie 14 kwietnia, natomiast informacja o przyjęciu zostanie podana do wiadomości 8 maja.

Wnioski będzie można składać w przedszkolach w godzinach funkcjonowania placówek od 6 do 17 marca w rekrutacji podstawowej oraz od 16 do 22 maja w ewentualnej rekrutacji uzupełniającej.

Źródło: UM Bytom

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.