Sport

Bytomski obiekt sportowy z dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu

Wczoraj – 8 grudnia – Ministerstwo Sportu ogłosiło listę wszystkich projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Sportowa Polska”. Pośród nich znalazł się projekt, który miasto Bytom zgłosiło w kwietniu tego roku.

O jakim obiekcie sportowy mowa?

Mowa o stadionie GKS Rozbark przy ulicy Tuwima w Bytomiu. To projekt realizowany w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego, którego zakres będzie zwiększony o budowę boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią. Będzie to możliwe, dzięki pozyskaniu środków finansowych z Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska” w kwocie 2 mln 59 tys. 900 zł.

W tym roku trwała naprawa trybuny na stadionie GKS Rozbark realizowana w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście: „Rozbark – nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na GKS Rozbark”. Dodatkowo w ramach prac został oczyszczony i pomalowany dach, schody wraz z balustradą od strony boiska treningowego przeszły gruntowny remont, a z kolei skarpę odpowiednio wyprofilowano. To był I etap tej inwestycji.

Warto nadmienić, iż naprawa trybuny była konieczna, aby móc przeprowadzić kolejne prace remontowane w ramach drugiego etapu inwestycji, czyli przebudowanie boiska treningowego na stadionie GKS Rozbark.

W drugim etapie złożonego projektu w budżecie obywatelskim ma zostać wybudowane pełnowymiarowe boisko sportowe z nawierzchni trawiastej syntetycznej do gry w piłkę nożna, urządzenia sportowe: bramki, boksy dla zawodników, piłkochwyty oraz ogrodzenia, ciągi komunikacyjne – chodniki i place, odwodnienie boiska oraz oświetlenie.

Przetarg na wykonawcę boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią ma być na przełomie grudnia 2020 roku i stycznia 2021 roku, a boiskiem będziemy się mogli cieszyć prawdopodobnie już latem 2021 roku.

Jakie są dalsze plany rozbudowy obiektu sportowego?

Planowany jest również III etap inwestycji, w którym zostanie wyremontowany budynek klubu GKS Rozbark.

W ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 klub otrzymał 3 mln 524 tys. 070 zł, a dofinansowanie Ministerstwa Sportu wyniosło 2 mln 59 tys. 900 zł.

Ze środków, które zostaną z dotacji resortu sportu i budżetu obywatelskiego – miasto chce przeznaczyć na remont budynku klubowego. Dlatego w pierwszej kolejności zostanie złożony kolejny wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu przez gminę Bytom o pokrycie w 50% tego projektu inwestycyjnego.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
3
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.