Aktualności

Kiedy dzieci wrócą do szkół?

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski przekonywał na antenie radia RMF FM, że na 90 procent uczniowie wrócą do szkół po feriach zimowych. Pokreślił jednak, że wiele zależy od tego jak w najbliższych tygodniach będzie rozwijać się pandemia koronawirusa.
Czy jest już plan powrotu do nauki stacjonarnej starszych uczniów?

Minister zdrowia powiedział, że owszem jest, ale wiele zależy od tego w jakim miejscu rozwoju epidemii będziemy i ile będzie dziennych zakażeń. Adam Niedzielski powiedział, że nie jest zwolennikiem tworzenia prognoz, bo one tak jak i epidemia, lubią nas zaskakiwać, ale ministrowi wydaje się, że w pobliżu połowy stycznia będą możliwe takie warianty, takie scenariusze.

Szef resortu zdrowia wypowiedział się również o hotelach w czasie ferii

Podczas ferii zimowych, hotele mają pozostać zamknięte. Branża turystyczna i hotelowa przekonuje rząd, aby umożliwić otwarcie hoteli na ten czas. Jak mówił minister zdrowia, będzie on nieugięty w tej kwestii, bo zdecydowanie najważniejszym celem jest to, żeby przywracać normalność nie tylko w okresie ferii zimowych.

– Nie chciałbym, żeby przywracanie normalności w czasie ferii odbiło się za chwilę czkawką, jeśli można tak trywialnie powiedzieć i nie będziemy mogli puścić dzieci do szkoły, będziemy mieli przyśpieszenie pandemii wolałbym, żeby tą pierwszą decyzją, która będzie, no właśnie oznaczała powrót do normalności, to był powrót dzieci do szkoły. Przynajmniej z tych klas najmłodszych – powiedział Adam Niedzielski.

Minister zdrowia dodał jeszcze, że w tym sensie ferie powinniśmy traktować jako taki ostatni akt odpowiedzialności przed szczepieniami, kiedy naprawdę ta dyscyplina społeczna jeszcze powinna być zachowana.

Źródło informacji: dziennikzachodni.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.