Aktualności

Bytomianka z prestiżową nagrodą

Bytomianka Agata Kołodziejczyk została wyróżniona w 10. edycji Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman. Przewodniczącą kapituły jest wybitna reżyserka Agnieszka Holland. Doceniono ciężką pracę nauczycielki na rzecz edukacji dzieci romskich.

Bytomianka to pedagog szkolny w Szkole Podstawowej nr 16 w dzielnicy Bytomia – Bobrku. W 2020 roku do ogólnopolskiej Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman, przyznawanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę – zgłoszono ponad 40 osób. Decyzją kapituły tytuł laureatki, statuetkę i nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych otrzymała mieszkanka naszego miasta – Agata Kołodziejczyk. To Pani Agata dba o integrację społeczności romskiej w Bytomiu. Świetlica „Amaro Strychos” – w języku romskim oznacza „Nowy Strych” i znajduje się w Szkole Podstawowej nr 16. Działa od 8 lat w tym miejscu. Świetlica odgrywa ważną rolę w zbliżaniu dzieci z dwóch środowisk.

Wczoraj prezydent miasta – Mariusz Wołosz wraz z wiceprezydentem Adamem Fras odwiedzili Szkołę Podstawową nr 16 i złożyli gratulacje nagrodzonej nauczycielce.

– Bytom to miasto wspaniałych ludzi. Właśnie w Bytomiu żyje i pracuje Agata Kołodziejczyk, laureatka prestiżowej nagrody za działalność na rzecz społeczności romskiej, za integrację w szkole w ramach projektu „Amaro Strychos”, łączącego różne środowiska. To kolejna wybitna osoba, działająca w naszym mieście – mówił Mariusz Wołosz.

Więcej o działalności Agaty Kołodziejczyk – tutaj.

Źródło informacji: faktybytom.pl
Zdjęcie: UM Bytom

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.