Aktualności

Pierwszy w Polsce sklep socjalny powstał na Śląsku

Na Śląsku powstał pierwszy sklep socjalny – w Katowicach. To jedyny taki sklep w Polsce.

To właśnie w nim osoby, które są w trudnej sytuacji finansowej będą mogły zaopatrzyć się w produkty spożywcze w cenach poniżej ich wartości rynkowej. W tym markecie socjalnym nie tylko znajdą się artykuły spożywcze, ale także środki higieny osobistej i chemii domowej. One również będą sprzedawane w niższych cenach.

Komu zostanie powierzone prowadzenie marketu socjalnego?

Prowadzenie sklepu zostało powierzone jednej z katowickich organizacji pozarządowych – Fundacji Wolne Miejsce, która jest znana mieszkańców z wielu cennych inicjatyw – organizacji wigilii Bożego Narodzenia i śniadania wielkanocnego dla samotnych, a również koordynuje działania związane z dostarczaniem posiłków dla potrzebujących w czasie epidemii koronawirusa.

Kto będzie uprawniony do zakupów?

Uprawnionymi do zakupów w sklepie socjalnym są seniorzy z Katowic oraz osoby i rodziny zamieszkałe w tym mieście – znajdujące się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Robić zakupy mogą mieszkańcy, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego:

  • 1 402 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,
  • 1 056 zł w przeliczeniu na każdą osobę w rodzinie.

Co jeszcze będzie znajdowało się w tym obiekcie?

Oprócz sklepu, znajdzie się specjalna wydzielona przestrzeń na klubo-kawiarnię, dedykowana ona szczególnie dla katowickich seniorów w wieku 60+, skupionych wokół organizacji senioralnych działających aktywnie i regularnie na terenie miasta Katowice.

Sklep socjalny „Spichlerz” znajduje się przy ulicy Tysiąclecia 82 w Katowicach. Czynny będzie w dni powszednie w godzinach 10:00-15:00. W sklepie obowiązują godziny dla seniorów 60+ 10:00-12:00.

Źródło informacji: tvs.pl
Zdjęcie: Marcin Krupa – facebook

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.