bytomianin mistrzem polski
Sport

Bytomianin mistrzem Polski juniorów w tenisie!

Cały czas płyną do nas dobre informacje ze świata bytomskiego sportu. Tym razem chodzi o tenis. Bytomianin mistrzem Polski juniorów właśnie w tej dziedzinie sportu.

W ubiegły weekend odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w tenisie. To właśnie bytomianin pogromił konkurencje i zdobył pierwsze miejsce. Były to Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów (do lat 18) w Zielonej Górze. W zawodach brali udział cała krajowa czołówka.

Bytomianin mistrzem Polski juniorów w tenisie

Mistrzem Polski juniorów w tenisie został Martyn Pawelski. Zawodnik Górnika Bytom wygrał pięć pojedynków i zajął pierwsze miejsce w singlu. Tak jak wspominaliśmy wyżej mistrzostwa Polski juniorów odbyły się w Zielonej Górze. Martyn Pawelski po 4 kolejnych zwycięstwach awansował do gry finałowej. W finale rywalizował z Filipem Pieczonką – KT Gdańska Akademia Tenisowa. Bytomianin zwyciężył 6:3, 6:3.

Historia zatacza koło w Górniku Bytom

To następny tenisista w Górniku Bytom w historii, który został mistrzem Polski juniorów. W przeszłości tytuły zdobywali: