Bytom e-Urzad
Aktualności

Bytom wdraża nowy system do Urzędu Miejskiego

Obecnie trwają prace, które mają na celu wdrożyć nowy system do Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Płatności i inne sprawy urzędowe za niedługo będziemy mogli załatwić przez internet. Trwają aktualnie prace nad wdrożeniem specjalnego systemu elektronicznej platformy. Dzięki temu poprawi się dostęp klientów bytomskiego magistratu do usług administracyjnych. Bytom wdraża innowacyjny system.

Bytom wdraża platformę elektroniczną e-Urząd

Nowoczesny system e-Urząd niedługo pojawi się w bytomskim magistracie. Nowością, która ułatwi życie mieszkańcom Bytomia będzie między innymi możliwość uregulowania urzędowych opłat poprzez usługę pay-by-net.

– By umożliwić  naszym klientom załatwienie spraw urzędowych w sposób bezpieczny i komfortowy, bez wychodzenia z domu, konieczne są inwestycje w rozwój cyfryzacji. Prace nad przystąpieniem do projektu rozpoczęliśmy już w 2017 r., a uruchomienie platformy planujemy na maj tego roku – mówił Krzysztof Gut, naczelnik Wydziału Informatyki UM.

Prosty, łatwy i przyjemny e-Urząd

Wdrożenie przez Bytom nowego systemu, w którym bytomianie będą mogli sprawdzić swoje opłaty i dokonać płatności poprzez usługę pay-by-net jest możliwe dzięki uzyskaniu bezzwrotnej dotacji w ramach Programu: Wiedza, Edukacja, Rozwój.

„Przyjazny e-urząd podniesienie jakości usług w zakresie podatków i opłat lokalnych oraz zarządzania nieruchomościami w 6 miastach: Bytom, Rybnik, Orzesze, Dąbrowa Górnicza, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice.”

Zalety nowego systemu elektronicznego w bytomskim magistracie

Na nowej platformie elektronicznej każdy zarejestrowany bytomianin będzie mógł sprawdzić swoje zobowiązania wobec gminy Bytom. Takie jak: podatek od nieruchomości, opłaty za odpady czy też dzierżawy. Bardzo dużym ułatwieniem będzie też możliwość dokonania płatności online poprzez serwis pay-by-net.

Czym jest płatność pay-by-net?

Serwis pay-by-net to innowacyjna metoda płatności, dzięki której wszystkie niezbędne dane przelewu uzupełniane. Wszystko zgodnie z informacjami przekazanymi z systemu e-Urząd. Płatność przekierowywana jest na portal banku, gdzie logujemy się i potwierdzamy transakcję dokonuje się zapłaty zobowiązania. Także można skorzystać z funkcji BLIK. Skraca to czas niezbędny do uregulowania zapłaty i minimalizuje ryzyko popełniania błędu. Informacje o przelewach przekazywane są w postaci zaszyfrowanej.

Specjalne powiadomienia SMS z systemu e-Urząd

System umożliwi także uruchomienie subskrypcji powiadamiania mieszkańca o wygenerowaniu:

  • wymiaru podatku,
  • zbliżających się terminach płatności,
  • przekroczeniu terminu,
  • innych ważnych informacjach urzędowych.

Powiadomienia platforma będzie wysyłać do klienta urzędu za pomocą SMS, maila czy portalu ePUAP. Warunkiem, by móc skorzystać z platformy elektronicznej e-Urząd jest posiadania tak zwanego „profilu zaufanego”. Można szybko go założyć np. w swojej bankowości internetowej.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.