6 dla Stroszka
Aktualności

„6 dla Stroszka”: następne inwestycje są projektowane

Projektowane są kolejne inwestycje w ramach „6 dla Stroszka”. Jakie będą następne zrealizowane w tym programie?

Czas na następne inwestycje w ramach „6 dla Stroszka” w Bytomiu. Wyłoniony w przetargu wykonawca, opracowuje już dokumentacje projektową, która jest jednym z etapów realizacji tych inwestycji wartych łącznie prawie 753 tysiące złotych.

Kiedy oddano pierwszą inwestycję z program „6 dla Stroszka”?

W ramach programu dla Stroszka w Bytomiu zrealizowano już jeden z projektów zgłoszonych w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Przy ulicy Hlonda otwarto wybieg dla psów, który wyposażono w ogrodzenie, regulowane drążki do przeskoków i tunel.

Trwa opracowywanie specjalnej dokumentacji projektowej dla następnych inwestycji

Trzy projekty, na które przyszła pora to:

  • plac zabaw przy ulicy Hlonda,
  • plac zabaw przy ulicy Gwarków Tarnogórskich 2 i 4,
  • siłownia plenerowa na terenie SP nr 32 przy ulicy Szymały.

Budowa tych bytomskich obiektów ma zakończyć się jeszcze w wakacje.

– Realizacja tych projektów została przesunięta z 2020 na 2021 roku bowiem dotychczas oferenci składali oferty, których wartość przekraczała planowane do wydatkowania środki na ten cel – mówi Adam Fras. – Po ogłoszeniu kolejnego przetargu udało się wyłonić firmę, która w ramach zaplanowanej kwoty zrealizuje inwestycję. Wykonawca jest obecnie na etapie wykonania dokumentacji projektowej. Po jej weryfikacji i akceptacji będzie mógł przystąpić do realizacji inwestycji – podkreślał Adam Fras.

Wykonawcą wszystkich trzech nowych obiektów jest firma FreeKids S.C. Ich realizacja będzie kosztować około 753 tysięcy złotych.

Jeszcze dwa projekty czekają na realizację

Warto nadmienić, że do realizacji pozostały jeszcze dwa projekty w ramach „6 dla Stroszka” budowa:

  • wybiegu dla psów pomiędzy ulicą Graniczną, a ulicą Szymały,
  • ścianki do graffiti u zbiegu ulic Strzelców Bytomskich i Sikorskiego.

– Z powodów technicznych konieczne było przełożenie tych dwóch inwestycji na 2021 rok. Obecnie jesteśmy na etapie aktualizacji programu funkcjonalno-użytkowego, a po jego opracowaniu będziemy mogli ogłosić postępowanie przetargowe – mówił Krzysztof Maksysz, p.o. Naczelnika Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Na projekt „6 dla Stroszka” złożony przez mieszkańców tej dzielnicy zagłosowało 1791 osób. Sama inicjatywa jest świetnym przykładem jak udana i efektywna może być współpraca lokalnej społeczności. Na ten projekt złożyło się sześć różnych pomysłów złożonych przez kilku wnioskodawców, którzy w procesie weryfikacji zdecydowali się połączyć siły. Zgłosili swe pomysły pod jednym wspólnym tytułem. No i mamy efekt.

Źródło informacji: mojbytom.pl
Zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.