podejrzane smsy
Aktualności

Uważajmy na podejrzane smsy! Coraz więcej ich się pojawia

W tych czasach na każdym kroku człowiek musi mieć się na baczności. Niestety, oszuści nie śpią. Stosują różne metody. Cały czas popularną metodą się podejrzane smsy.

W ciągu ostatniego tygodnia na pewno do wielu z Was dotarły smsy z treścią „Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne”, „Masz nie zapłacony mandat” lub „Masz nową przesyłkę od Justyna, kurier DHL”. Do smsów dołączony jest zawsze link, w który pod żadnym pozorem nie wolno klikać. Dzięki temu linkowi oszustom uda się wyłudzić od Was pieniądze. Uważajcie na podejrzane smsy!

Podejrzane smsy – coraz popularniejsza metoda oszustów

Jeśli chodzi o pierwszą treść smsa „Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne” z linkiem, to nie należy wchodzić na niego i instalować żadnej aplikacji. W ten sposób oszuści mogą dostać się do naszych kont bankowych.

Dotyczy to także metody na „niezapłacony mandat”. W treści smsa widnieje kwota na malutką kwotę, a Ty dla świętego spokoju klikasz w link? Uważajmy! Jeśli klikniesz w link, to możesz w łatwy sposób stracić pieniądze. To następna próba wyłudzenia pieniędzy. To samo wiąże się z smsem o nowej przesyłce o rzekomej znajomej.

Tutaj kilka przykładowych podejrzanych smsów:

OLX – wyłudzanie pieniędzy przez popularny komunikator

To nie koniec metod oszustów. Kolejną metodą, która stała się dość popularna to wyłudzanie pieniędzy przez komunikator WhatsApp. Jeśli wystawiłeś przedmiot na portalu aukcyjnym OLX i pisze do Ciebie osoba, aby jak najszybciej kupić Twój przedmiot – zaraz po wystawieniu. Jest to dosyć podejrzane, zgodzicie się prawda? Mówicie, że chętnie przy czym „kupujący” wysyła Ci instrukcję o tym, że wysyła kuriera i wystarczy, że wejdziesz w link i uzupełnisz dane. To następna próba oszustwa! Nie dajmy się nabrać na takie sztuczki.

Policja ostrzega, i ostrzegamy my! Bądźcie czujni! Nie dajcie się oszukać.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.