Aktualności

Został rozstrzygnięty konkurs pieśni górniczej

Z okazji Barbórki – tradycyjnego święta górników – Stowarzyszenie Miłośników Rozbarku zorganizowało Regionalny Konkurs Pieśni Górniczej, w którym wzięło udział wielu uczestników. W tym tygodniu poznaliśmy najlepszych wykonawców.

Konkurs zorganizowało powstałe niedawno Stowarzyszenie Miłośników Rozbarku, którego siedziba znajduje się przy ulicy Kochanowskiego 27. To w to miejsce uczestnicy tego konkursu nadsyłali swoje zgłoszenia z utworami górniczymi i związane z Barbórką, która jest obchodzona 4 grudnia – czyli właśnie dzisiaj. Konkurs odbył się online ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną w naszym kraju. W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież od 6 do 14 lat, a ich nagrania oceniało jury w składzie:

  • przewodnicząca: Aleksandra Hyla – Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu,
  • Klaudia Leciej-Kawalec – Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu,
  • Andrzej Zgraja,
  • Andrzej Tarasiński,
  • Edward Aleksandrowicz.

W tym tygodniu poznaliśmy wyniki konkursu, w którym zwyciężyła w kategorii dzieci od 6 do 10 lat: Lena Kupka z Piekar Śląskich, która nie tylko zajęła ex aequo I miejsce, ale również otrzymała nagrodę Grand Prix od komisji. Ex aequo z piekarzanką pierwsze miejsce zajęła także Łucja Buhl ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Chorzowie.

Na następnych miejscach znalazły się: Aleksandra Czapiga z SP nr 17 w Chorzowie – II miejsce oraz Amelia Jeleń – Niepubliczne Przedszkole „Słoneczna Chatka” z Bytomia – III miejsce.

Natomiast wyróżnienia otrzymali: Karolina Nalepa (Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 Bytom), Julia Niedziałkowska i Julia Gabryś (Miejskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Knurowie), Emilia Mroczek (SP 17 w Chorzowie), Zuzanna Sacla (SP 5 w Pyskowicach – za oprawę artystyczną).

Następna kategoria to uczestnicy w wieku 11-14 lat. I miejsce zajęła Karolina Wypych z Miejskiego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Knurowie, II miejsce zajęli ex aequo Alex Duszyński z SP nr 22 w Chorzowie oraz Antonina Nowak z SP nr 54 w Bytomiu. Na III miejscu uplasowała się Aleksandra Miętus z MDK nr 2 w Bytomiu. Zaś wyróżnienia otrzymali Matylda Mateja z SP nr 46 w Bytomiu oraz Aaron Kozak z SP nr 22 w Chorzowie za inwencję twórczą.

Warto nadmienić, że dyplomy dla wyróżnionych uczestników konkursu zostały przesłane na adresy placówek oświatowych, które reprezentowali. Z kolei zwycięzcy, otrzymają nagrody podczas koncertu laureatów i uroczystego otwarcia Stowarzyszenia Miłośników Rozbarku, które odbędzie się gdy sytuacja na to pozwoli.

Źródło informacji: UM Bytom
Zdjęcie: Stowarzyszenie Miłośników Rozbarku

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.