AktualnościSport

„Zobacz więcej – wybierz mądrzej – działaj szybciej” – Akademia treningu indywidualnego

Akademia Treningu Indywidualnego Coach4U to grupa stosunkowo młodych trenerów z okolic Bytomia, z analitycznym, niezwykle ciekawym i progresywnym podejściem do piłki nożnej jako dyscypliny. Akademia zajmuje się dodatkowymi treningami w małych grupach, stanowiących formę uzupełnienia dla treningu klubowego. Kontakt do trenerów znajdą Państwo na załączonej grafice, a teraz oddajemy już głos samym trenerom:

Niektórzy przekonują, że piłka nożna to łatwa gra. Jesteśmy przeciwnego zdania. W rzeczywistości trudno znaleźć dyscyplinę, która byłaby tak wymagająca pod względem mentalnym, motorycznym, technicznym i taktycznym jednocześnie.

Piłka nożna to nieskończona ilość rozwiązań każdej boiskowej sytuacji, ułamki sekund na wybranie jednej z nich i konieczność realizacji swojego pomysłu na absolutnie najwyższym techniczno-taktycznym poziomie. O najlepszych na świecie zawodnikach mówi się, że na boisku zawsze mają więcej czasu od pozostałych graczy. W rzeczywistości czasu mają oczywiście tyle samo, a różnica polega na tym, że więcej na boisku widzą, podejmują bardziej adekwatne decyzje i są w stanie zrealizować je z chirurgiczną precyzją. Wszystkie te trzy kompetencje są ze sobą ściśle powiązane i tylko współgrając mogą dać oczekiwane rezultaty. Najbardziej doskonałe w sensie technicznym zagranie traci sens, jeżeli w danym momencie nie jest zagraniem adekwatnym – i dalej – podjęcie adekwatnej boiskowej decyzji nie jest możliwe, jeżeli nie wiemy co dokładnie dzieje się na boisku i nie potrafimy przewidzieć, co prawdopodobnie stanie się za ułamek sekundy.

W naszej akademii pracujemy wokół trzech opisanych wyżej fundamentów, zamkniętych w haśle:

„Zobacz więcej – wybierz mądrzej – działaj szybciej”

Zajrzyj do nas. Zadzwoń i zapisz się na trening próbny. Nie sprawimy, że piłka nożna stanie się dla Ciebie łatwą dyscypliną, ale być może uda nam się zbliżyć do momentu, w którym inni, patrząc na Ciebie, będą odnosili wrażenia, że ta gra rzeczywiście jest prosta.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
8
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.