AktualnościLifestyle

Najlepsze miejsca na wycieczkę rowerową na Śląsku

Gdzie najlepiej wybrać się na rower w naszym województwie?

Póki sprzyja pogoda, można się wybrać na wycieczkę rowerową. Tak jak dziś – za oknem słoneczko, więc po co marnować taki piękny dzień? Wybierzcie się na rower z rodziną.

Są miejsca na Śląsku, które kochają rowerzyści, a my wam je przedstawimy. Poniżej lista miejsc:

  1. Lasy Rudzkie – znajdują się w zachodniej części województwa śląskiego i tworzą piękny park krajobrazowy: Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich.
  2. Pogoria – składa się z 4 zbiorników wodnych w Dąbrowie Górniczej. To jest z najbardziej popularnych miejsc do odpoczynku dla mieszkańców Śląska i Zagłębia.
  3. Park Śląski – to zielone płuca Górnego Śląska. Park Śląski jest położony na pograniczu 3 miast: Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich. Jeden z największych parków miejskich w Europie.
  4. Pszczyna – miasto zwane jest „Perłą Górnego Śląska”. W Pszczynie znajduje się Park Zamkowy, klimatyczny Rynek i czerwony szlak rowerowy, który poprowadzi nas od Katowic.
  5. Paprocany – to miejsce ma piękny krajobrazy i spotyka się tam bardzo dużo rowerzystów. Zachwyca nas jezioro, las, plaża i molo, plac zabaw, ścieżki rowerowe.. No a przede wszystkim Zameczek Myśliwski w Promnicach.
  6. Zamek w Chudowie – ruiny zamku i tereny wokół nich tworzą klimatyczne miejsce. Są organizowane zloty, m.in. rowerzystów.
  7.  Żabie Doły – zespół przyrodniczo-krajobrazowy jest położony na granicy 3 miast: Chorzowa, Bytomia i Piekar Śląskich. Żabie Doły zachwycają swoją piękną przyrodą i warto tam się wybrać.
  8. Park Świerklaniec – jest to zabytkowy park położony nad Jeziorem Świerklanieckim. Podziwiać w nim możemy Pałac Kawalera, Amfiteatr, rzymskokatolicki kościół, ruiny zamku, rzeźby, a także znajdziemy miejsca rozrywki dla najmłodszych: mini zoo i place zabaw.
  9. Zalew Chechło-Nakło – zalew znajduje się w pobliżu Tarnowskich Gór i jest na trasie najlepszych szlaków rowerowych w śląskim: Leśno Rajza.
  10. Lasy Murckowskie – to niesamowite zielone tereny będące idealnym miejscem na szybką ucieczkę od miejskiego zgiełku.

Źródło informacji: roweremposlasku.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.