Zmiana organizacji ruchu i komunikacji miejskiej na ulicy Zabrzańskiej i Frycza-Modrzewskiego
Aktualności

Zmiana organizacji ruchu i komunikacji miejskiej na ulicy Zabrzańskiej i Frycza-Modrzewskiego

To informacja dla kierowców i pasażerów komunikacji tramwajowej. Od dzisiaj jest zmiana organizacji ruchu i komunikacji miejskiej na ulicy Zabrzańskiej i Frycza-Modrzewskiego.

Zmiana organizacji ruchu i komunikacji miejskiej na ulicy Zabrzańskiej i Frycza-Modrzewskiego jest związana z kolejnym etapem prac wykonawcy przebudowy tych dwóch bytomskich ulic. Dziś od godziny 9:00 wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Jakie nastąpią zmiany?

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Zabrzańskiej i Frycza-Modrzewskiego

Roboty drogowe tym razem będą odbywały się na 130-metrowym odcinku północnej części jezdni ulicy Zabrzańskiej przy zapewnieniu ruchu kołowego po południowej części ulicy. Zastosowana zostanie wahadłowa sygnalizacji świetlna.

Zmiana dotyczy też umiejscowienia dotychczasowego przejścia dla pieszych, które obecnie zlokalizowane jest po wschodniej stronie skrzyżowania. Nowe i tymczasowe przejście dla pieszych teraz będzie na ulicy Zabrzańskiej w pobliżu drogi wewnętrznej przy nekropoli. Tak jak samo jak w przypadku ruchu na drogach, tak tu też będzie przejście sterowane za pomocą sygnalizacji świetlnej – wahadłowej.

Jeśli chodzi o inne objazdy, która wprowadzono na potrzeby tych prac to nadal one obowiązują, a ulica Frycza-Modrzewskiego na przebudowywanym odcinku nadal pozostaje zamknięta.

Zmiana w komunikacji miejskiej na ulicy Frycza-Modrzewskiego

Od dziś, od godziny 4:00 wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej, a zmiany dotyczą takich linii tramwajowych o numerach: 2, 5 i 30.

  • Tramwaj nr 30 nie będzie kursował.
  • Linia tramwajowa nr 5 będzie kursowała na trasie Zaborze Pętla – Biskupice Pętla.
  • Tramwaj nr 2 kursować będzie na trasie Gliwice Zajezdnia – Biskupice Pętla.
  • Na trasie Biskupice Pętla – Bytom Plac Sikorskiego uruchomiona zostanie autobusowa komunikacji zastępcza T-30.
Trasa komunikacji zastępczej T-30
Bytom Plac Sikorskiego

Biskupice Pętla (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Bobrek Osiedle Pod Brzozami (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Bobrek Szkoła [nż] (autobusowo-tramwajowy) – Bobrek Ratusz (tramwajowy) – Bobrek Wytrwałych (autobusowy) – Szombierki Elektrownia (autobusowy) – Szombierki Ratusz (autobusowy) – Szombierki Kościół (na wysokości kościoła-tymczasowy autobusowy) – Szombierki Kolonia Górnicza (tymczasowy zlokalizowany na wysokości przystanku tramwajowego – przed przejściem dla pieszych) – Szombierki Kopalnia (autobusowy) – Bytom Zamłynie (tymczasowy przed przejściem dla pieszych) – Bytom Plac Sikorskiego (tramwajowy linii 2 i 30).

Biskupice Pętla

Bytom Plac Sikorskiego (tramwajowy linii 2 i 30) – Bytom Jagiellońska (tramwajowy) – Bytom Zamłynie (autobusowy) – Szombierki Kopalnia (autobusowy) – Szombierki Kolonia Górnicza (tymczasowy zlokalizowany na wysokości przystanku tramwajowego – przed skrzyżowaniem z ul. Wyzwolenia) – Szombierki Kościół (autobusowy) – Szombierki Ratusz (autobusowy) – Szombierki Elektrownia (autobusowy) – Bobrek Wytrwałych (autobusowo-tramwajowy) – Bobrek Ratusz (autobusowo – tramwajowy) – Bobrek Osiedle Pod Brzozami (autobusowy) – Biskupice Pętla (tymczasowy na wysokości tramwajowego).

Przystanek Bytom Jagiellońska – tramwajowy w kierunku Placu Sikorskiego nie będzie obsługiwany. Te zmiany obowiązywać będą do 8 listopada do 4:00.

Źródło informacji: UM Bytom
Zdjęcie: poglądowe / pixabay.com/pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.