Wielofunkcyjne boisko na Rozbarku
AktualnościSport

Wielofunkcyjne boisko na Rozbarku tuż, tuż

Nowe wielofunkcyjne boisko na Rozbarku zbliża się wielkimi krokami. Prace idą pełną parą. Na nowe miejsce nie tylko czeka młodzież i dzieci, ale także młodzi zawodnicy GKS Rozbark.

Wielofunkcyjne boisko na Rozbarku powstaje w ramach Budżetu Obywatelskiego. Roboty na boisku zbliżają się powoli ku końcowi. Na boisko czekają wszyscy miłośnicy piłki nożnej i GKS Rozbark. W ramach tej inwestycji wykonano już drenaż, podbudowę boiska, położono nowy kabel zasilający cały obiekt. Postawiono i zabudowano również słupy, na których zwiśnie oświetlenie.

– Rodzice, dzieci, zawodnicy i sympatycy naszego klubu mają to na co zapracowali w 2019 roku, znacznie wygrywając budżet obywatelski. Uplastycznia się to o czym wszyscy marzyliśmy, jeszcze trochę i będziemy mogli cieszyć się z pełnowymiarowego, bezpiecznego boiska ze sztuczną nawierzchnią – mówił Marceli Kasprzycki, wiceprezes GKS Rozbark.

Wielofunkcyjne boisko na Rozbarku tuż, tuż

– Realizacja inwestycji przebiega zgodnie z planem. Przy dobrych warunkach atmosferycznych inwestycja powinna zostać zakończona do końca 2021 roku, po czym nastąpią odbiory, które umożliwią dopuszczenie obiektu do użytkowania – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. – Cieszę się, że udało się nam pozyskać ponad 2 mln zł na tę inwestycję, tak ważną dla mieszkańców Rozbarku, którzy walczyli o jej powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego – podkreślał Adam Fras, wiceprezydent Bytomia.

Na nowym boisku aktualnie trwają roboty związane z układaniem trawy. W późniejszych etapach zostanie wykonane ogrodzenie oraz piłkochwyty, powstaną także nowe chodniki, zamontowane będzie wyposażenie boiska między innymi bramki i wiaty dla zawodników. Dodatkowo będzie zainstalowany monitoring całego obiektu. Wykonawca inwestycji, czyli firma GretaSport z Dąbrowy Górniczej umieści oprawy oświetleniowe, a także podłączy złącza kablowe sieci elektroenergetycznej.

GretaSport

Przetarg na wykonanie projektu wygrała firma GretaSport z Dąbrowy Górniczej, która na rynku istnieje już od 2004 roku. Od tamtego czasu wykonała blisko tysiąc miejsc sportowych i rekreacyjnych – w tym ogromne boiska, obiekty piłkarskie, stadiony i place zabaw.

Boisko najwyższej klasy i jakości FIFA

W ramach zadania „#BO_Rozbark – nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na stadionie GKS Rozbark przy ul. Tuwima” powstanie ogromne boisko treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej. Nawierzchnia ta ma posiadać certyfikat FIFA, który potwierdzi najwyższej klasy i jakości płytę boiska.

Inwestycja za prawie 4 mln złotych

Realizacja tego zadania będzie kosztować około 3 mln 894 tys. złotych. Ponad 2 mln złotych pochodzi z dotacji z Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska”. Zgodnie z terminarzem – budowa wielofunkcyjnego boiska ma zostać zrealizowana do końca 2021 roku.

Źródło informacji: UM Bytom
Zdjęcia: własne / UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.