anna majer
Kultura

Zmarła Anna Majer. Wybitna artystka

Płyną do nas smutne informacje ze świata tańca. Zmarła Anna Majer. Wybitna tancerka, choreograf i pedagog tańca.

Zmarła Anna Majer – tancerka, choreograf i pedagog tańca. Swoje całe życie była związana z bytomską sceną teatralną i pedagogiką baletu. Swoim ogromnym doświadczeniem i miłością do tańca dzieliła się zarówno z artystami najwybitniejszych zespołów zawodowych. Jak też z młodymi adeptami sztuki tanecznej.

Krótko o Annie Majer

Kariera zawodowa Anny Majer zaczęła się w 1992 roku, kiedy zadebiutowała jako choreograf na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu. Przygotowywała wtedy „Bolero” Maurice’a Ravela. Przez cztery lata pełniła funkcję dyrektora artystycznego Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Rożyckiego w Bytomiu.

Dorobek artystyczny wybitnej choreograf był wszechstronny. Artystka tworzyła choreografię do spektakli Opery Śląskiej w Bytomiu. Między innymi do: „Tannhäusera”, „Kota w butach” czy „Kopciuszka. Za choreografię do ostatniego spektaklu, w 2015 roku została nagrodzona Złotą Maską. W 2014 roku otrzymała Nagrodę Muzy w kategorii osiągnięcia twórcze.

Anna Majer współpracowała z teatrami dramatycznymi na Śląsku oraz Operą Wrocławską. Realizowała warsztaty taneczne w całym kraju, także w Teatrze Rozbark. Tam prowadziła zajęcia baletowe dla najmłodszych.

Przez wiele lat działała społecznie na rzecz naszego miast w Stowarzyszeniu Ligi Kobiet Nieobojętnych. Współpracowała także z Bytomskim Uniwersytetem III Wieku, gdzie dzieliła się swoją pasją do sztuki. W pamięci tych, którzy znali artystkę zachowa się jako osoba ciepła, życzliwa, kochająca sztukę i ludzi.

Źródło informacji: UM Bytom
Zdjęcie: Opera Śląska Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.