zielone tarasy w bytomiu / warsztaty
AktualnościLifestyle

„Zielone tarasy” w Bytomiu? Tego chcą bytomianie

Bytomianie chcą zazielenić plac przed lokalem w Bytomiu i Miejską Biblioteką Publiczną przy placu Jana III Sobieskiego. „Zielone tarasy” w Bytomiu? Czemu nie!

Różnego rodzaju kwiaty, pergole, kącik do czytania i nawet oczko wodne! To propozycje mieszkańców Bytomia na „Zielone tarasy” przed Miejską Biblioteką Publiczną i lokalem w Bytomiu przy placu Jana III Sobieskiego. Właśnie odbyły się pierwsze warsztaty z udziałem bytomian, którzy wspólnie z Wojciechem Lesiakiem, architektem zajmującym się projektowaniem partycypacyjnym oraz przedstawicielem Fundacji „Napraw Sobie Miasto”, opracowywali koncepcję zielonych tarasów.

Kiedy odbędą się następna warsztaty?

Kolejne warsztaty odbędą się już 21 lipca od godziny 17:00 do godziny 19:00 w lokalu w Bytomiu przy placu Jana III Sobieskiego. Podczas następnych warsztatów – uczestnicy na podstawie dotychczasowych propozycji wyłonią jedną koncepcję architektoniczną, którą będą chcieli wdrożyć w życie już w sierpniu. Wtedy podczas ostatnich i trzecich warsztatów w ramach „Zielonych tarasów” – bytomianie podciągają rękawy i wspólnie biorą się za stworzenie nowej zielonej aranżacji przed MBP i lokalem w Bytomiu.

Zadanie realizowane jest dzięki środkom z Funduszu Wyszehradzkiego w ramach projektu V4 Community Planning w partnerstwie z Organizacjami Pozarządowymi z Pragi Bratysławy, Budapesztu i Belgradu.

Chęć udziału w tych warsztatach należy zgłosić wypełniając formularz „Zielone tarasy / warsztaty”.

Więcej informacji o warsztatach znajdziecie w wydarzeniu „Zielone tarasy / warsztaty”.

Organizatorem wydarzenia i warsztatów są: lokal w Bytomiu oraz Stowarzyszenie „Napraw Sobie Miasto”.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.