Aktualności

Zawsze jest szansa na lepsze jutro

Projekt „Kierunek – lepsze jutro” jest realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, dzięki któremu wsparcie otrzymują bytomianie zagrożeni lub borykający się z różnymi problemami społecznymi. Projekt ten został dofinansowany ze środków unijnych.

W ramach projektu, na który otrzymaliśmy  unijną dotację, będziemy mogli objąć wsparciem 167bytomian i bytomianek zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym korzystających z pomocy MOPR. Będą to osoby nie tylko bezrobotne, zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, ale przede wszystkim potrzebujące wsparcia w poprawie umiejętności interpersonalnych – Bernadeta Szwarc z Działu Planowania, Koordynowania i Realizacji Projektów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Uczestnicy tego programu będą mogli skorzystać m.in. z indywidualnie dobranych usług aktywnej integracji o charakterze społecznym, zawodowym, edukacyjnym i zdrowotnym.

Nasi klienci, z których rekrutowani będą uczestnicy projektu, borykają się z wieloma problemami. Największy stanowi chyba brak odwagi do zmiany swojego życia, brak kwalifikacji zawodowych, który uniemożliwia im znalezienie pracy. Dla osób, które z różnych powodów wycofały się z życia społecznego, zawodowego, stan odizolowania to duży problem. Nasz nowy projekt ma im pomóc uwierzyć we własne siły – mówił Adam Tomaszewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. mówi Adam Tomaszewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Pracownicy bytomskiej placówki będą pobudzać aktywność wśród osób najbardziej oddalonych od rynku pracy i jednocześnie wspierać w problemach rodzinnych, środowiskowych czy prawnych.

Jedną z propozycji będą wyjazdowe treningi kompetencji, podczas których uczestnicy będą mogli skoncentrować się na sobie, ale też spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy – mówiła Bernadeta Szwarc.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 i potrwa 2 lata.

Kwota dofinansowania projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi ponad 3 mln zł, a jego wartość całkowita 3,6 mln zł.

Źródło: bytom.pl

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.