Kultura

Wystawa Daryi Hanacharovej

Od dziś – 30 października – będzie można oglądać wystawę Daryi Hanacharovej w galerii ArtBlauGallery przy ulicy Dworcowej 36.

Będzie to wystawa malarstwa i grafiki młodej białoruskiej artystki, która zaprezentuje prace ukazujące zmienność ludzkiej natury.

Kim jest Darya Hancharova?

Darya Hancharova urodziła się na Białorusi. W latach 2014-2019 studiowała na śląskiej uczelni wyższej: Wydział Grafiki Akademii Sztuki w Katowicach, gdzie otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni druku wklęsłego. Wykonuje swoje dzieła głównie w technice mezzotinty, jednocześnie zajmuje się malarstwem i ilustracją książkową. Wystawa w naszym mieście będzie pierwszą indywidualną prezentacją jej prac, na zaproszenie Ewy Blaut.

W cyklu grafik, wykonanych w technice mezzotinty i pracach malarskich podejmuję próbę pokazania wielości i zmienności naszej tożsamości. Jej nieskończenie złożonej struktury, kształtującej się przez całe życie. Przyglądam się osobowości jako figurze tymczasowej i mozaikowej, będącej połączeniem wszystkich naszych relacji, doświadczeń życiowych oraz otaczającej rzeczywistości. Szukam odpowiedzi na pytanie kim jestem, które przedstawienie mojej osobowości jest prawdziwym „ja”- mówiła Darya Hancharova.

Młoda artystka prezentuje swoje prace na wielu przeglądach i wystawach nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Jej prace były prezentowane m.in. w: Polsce, Niemczech, Japonii, Chinach, Hiszpanii, Rumunii, Rosji, Brazylii, Chorwacji, Macedonii i USA. Białorusinka jest również laureatką m.in. 17. Międzynarodowego Triennale Małe Formy Grafiki 2020 w Łodzi, Międzynarodowego Biennale Miniatury 2020 w Częstochowie. Została dwukrotnie wyróżniona w konkursie „Studencki Obraz Roku – ASP Katowice” w roku 2018 i 2019. W zeszłym roku otrzymała nagrodę główną za najlepszy ASP w Katowicach na kierunku Grafika Warsztatowa.

Jej wystawę można oglądać do 8 stycznia w dni powszednie w godzinach 9:30 – 17:00 przy ulicy Dworcowej 36.

Źródło, zdjęcia: bytom.pl | ArtBlauGallery

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.