AktualnościKoronawirus

Wszystkich świętych. Jest decyzja rządu ws. dodatkowego dnia wolnego

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że 2 listopada nie będzie dodatkowym dniem wolnym od pracy. Tak zdecydował rząd.

Minister również zapewnił, że na tę chwilę rząd nie planuje dodatkowych ograniczeń związanych z dniem 1 listopada – Wszystkich Świętych.

Minister zdrowia nakłania aby wizyty na cmentarzach rozłożyć na okres przed 1 listopada i po tym święcie. Dodał również, że na ten moment nie ma planu zamykania cmentarzy.

– Na razie (…) nie wyobrażamy sobie zamknięcia cmentarzy albo ograniczenia tego ruchu w sposób administracyjny – powiedział 19 października Adam Niedzielski odpowiadając na pytania na konferencji prasowej. Przypomniał także, że „każda wizyta na cmentarz musi być w maseczce”.

Szef ministerstwa zdrowia również powiedział, że rozważano wprowadzenie dodatkowego wolnego dnia 2 listopada (poniedziałek), ale nie zostało to przyjęte.
– W naszej opinii zwiększyłoby to liczbę interakcji społecznych, które są katalizatorem rozprzestrzeniania się wirusa; takie rozwiązanie zachęciłoby do wyjazdów, do podróżowania, a realizujemy strategię „zostań w domu” – podkreślił.

Poprosił o rozłożenie wizyt na cmentarzu na 2 tygodnie.
Namawiamy wszystkich, ale przede wszystkim seniorów, aby nie kumulować tych wizyt 1 listopada, tylko starać się je rozkładać w tygodniu poprzedzającym i następującym po 1 listopada – mówił szef resortu zdrowia na konferencji prasowej w poniedziałek (19 października).

Kolejne obostrzenia, które prawdopodobnie będzie trzeba wprowadzać – zależy jak będzie się rozwijała sytuacja epidemiologiczna na terenie całego kraju – będą przedmiotem rozmów z branżami, których dotyczą obostrzenia.

O 1 listopada pisaliśmy wcześniej – tutaj.

Źródło: bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.