AktualnościKultura

Wraca Srebrny pociąg w weekend

Czy są tu osoby, które są miłośnikami wąskotorówek? Jeśli tak, to mamy dla was świetną informację.

17 października (sobota) powraca na śląskie tory Srebrny Pociąg, którym będzie można odbyć wspaniałą przejażdżkę jednym biletem. Najpierw Kolejami Śląskimi z Katowice do Bytomia, a później koleją wąskotorową z Bytomia do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Trasa z Katowic poprzez Bytom i Bytom – Karb do zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach – kopalnia została wpisana na listę UNESCO i z powrotem będzie można wrócić na podstawie jednego, wspólnego biletu. Pierwsza trasa będzie pociągiem Kolei Śląskich, a druga trasa będzie zabytkowym pociągiem Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Podczas przejazdu nie tylko zwiedzimy stację Bytom Karb, ale również zabytkową Kopalnie Srebra w Tarnowskich Górach.

Jest jeszcze jedna dobra informacja. Posiadacz biletu jesiennej akcji Srebrny Pociąg otrzyma również voucher na trasę zwiedzenia Sztolni Królowa Luiza.

Cennik biletów: 65 zł – normalny, 55 zł ulgowy.

Bilety można zakupić w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu głównym w Katowicach, w serwisie internetowym Goout.net: 17 października – 7 listopada: kup tutaj; przejazdy 8 listopad – 6 grudnia: bilety tutaj. Bilety będzie też można zakupić w dniu imprezy przed odjazdem pociągu wąskotorowego na przystanku: Bytom Wąskotorowy lub Bytom Karb Wąskotorowy. UWAGA! Liczba biletów jest ograniczona.

Organizatorami są: Koleje Śląskie, Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej i Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Przejazdy Srebrnym Pociągiem będą organizowane w soboty i niedziele od 17 października do 6 grudnia, z wyłączeniem święta w dniu 1 listopada.

Rozkład jazdy i szczegółowe informacje: SGKW. Regulamin.

Z powodu pandemii koronawirusa w pociągu może być 60 osób. Przypominamy również o konieczności zakrywania ust i nosa, dlatego prosimy pasażerów o posiadanie przy sobie maseczek.

Źródło: bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.