AktualnościWiadomości

I Ty pomóż spełnić dziecięce marzenia. Akcja „List do Dzieciątka”

Lubisz pomagać? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Grupa Pedagogów Ulicy UNO z Bytomia po raz dziesiąty zaprasza do włączenia się w akcję spełnienia dziecięcych marzeń.

Dlaczego właśnie akcja „List do Dzieciątka”? Na śląsku prezenty w Wigilię Bożego Narodzenia od zawsze przynosiło Dzieciątko, a nie np. Święty Mikołaj. To wydarzenie jak najbardziej wzmacnia starą i śląską tradycję.

Ten splot wydarzeń ma prosty zamysł. Prosimy dzieciaki, z którymi grupa pedagogów pracuje w bytomskich dzielnicach: Śródmieście, Rozbark i Bobrek, aby napisały swoje listy do Dzieciątka.

W akcji chodzi głównie o to by samodzielnie zakupić, zapakować i przekazać prezent konkretnemu dziecku. Nakłaniają także darczyńców do zrobienia kartki lub listu z życzeniami świątecznym dla dziecka i jego rodziny. Tuż przed samym wigilijnym dniem – w przedświąteczne popołudnie, zobaczą się z dziećmi przy świątecznej choince. W tym dniu dobroczyńca spędzi z nimi czas, jak w rodzinnym gronie, jedząc wigilijne frykasy, śpiewając piękne kolędy, rozmawiając o Bożym Narodzeniu i wręczając przygotowane prezenty.

Więc jeśli lubisz pomagać innym to te wydarzenie jest właśnie dla Ciebie.

Wartość prezentu: do 100 zł.

Osoby, które są zainteresowane wsparciem dzieci w tej akcji, proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie: www.cme.org.pl lub kontakt na adres e-mail: [email protected], telefon: 500 347 426, 509 398 421.

Organizację akcji można oraz wigilijnego spotkania można wesprzeć finansowo. Wybierając cegiełkę w formularzu lub wpłacając darowiznę na konto:
Bank Spółdzielczy w Cieszynie 93 8113 0007 2001 0003 9909 0001
lub
ING Bank Śląski oddział Cieszyn 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138,
w tytule przelewu wpisując: LIST DO DZIECIĄTKA.

Zapraszamy do obejrzenia filmu na youtube:

Szczegółowe informacje oraz regulamin akcji: www.cme.org.pl.

Źródło: youtube Centrum Misji

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.