Wielkie zmiany w ruchu na ulicy Popiełuszki w Bytomiu
Aktualności

Wielkie zmiany w ruchu na ulicy Popiełuszki w Bytomiu

Wielkie zmiany nastąpiły w ruchu drogowym na ulicy Popiełuszki i Karlika w naszym mieście. Ciężarówki mają zakaz wstępu na drogę w rejonie tych dwóch ulic.

Mieszkańcy tych dwóch bytomskich ulic na pewno na to czekali – samochody ciężarowe mają zakaz wjazdu w ulicę Popiełuszki i Karlika w Bytomiu. Bytomianie zamieszkujący te ulice, skarżyli się na wzmożonym ruch tirów, które dojeżdżają do zlokalizowanych tam zakładów przemysłowych. No i się w końcu doczekali.

Wielkie zmiany w ruchu na ulicy Popiełuszki w Bytomiu

– O zmianę organizacji ruchu na ul. ks. Popiełuszki apelowali mieszkańcy, którzy zgłaszali uciążliwy ruch samochodów ciężarowych powodujących hałas i uszkodzenia jezdni. Podczas spotkania z mieszkańcami Karbia zapowiedzieliśmy wprowadzenie ograniczenie wjazdu samochodów powyżej 3,5 tony na ul. Popiełuszki i Karlika – mówił zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda – O zamiarze wprowadzenia zmian w organizacji ruchu poinformowaliśmy również przedsiębiorców, którzy zobligowali się do wybudowania łącznika między przedłużeniem ul. Braci Śniadeckich w kierunku ul. Karlika. To rozwiązanie umożliwi dojazd samochodów ciężarowych do pobliskich zakładów przy wykorzystaniu przebudowanego kilka lat temu skrzyżowania z ul. Konstytucji – podkreślił zastępca prezydenta Michał Bieda.

O jakie zmiany chodzi?

Na odcinku Popiełuszki do skrzyżowania z ulicą Konstytucji w stronę zakładów przemysłowych wprowadzono zakaz wjazdu pojazdów o masie powyżej 3,5 tony z wyjątkiem samochodów posiadających specjalne uprawnienia wydane przez MZDiM oraz pojazdów służb miejskich. Te ograniczenia wprowadzono zarówno na wjeździe od strony Popiełuszki od strony Konstytucji, jak i w pobliżu oznakowanego przejścia dla pieszych przez ulicę Karlika. Wprowadzono jest również w okolicach budynku przy ulicy Popiełuszki 3.

Od strony Popiełuszki Karlika wprowadzono również strefę ograniczenia prędkości do 30 km/h. Taka zmiana, ma poprawić bezpieczeństwo pieszych w rejonie tych dwóch ulic.

Miasto także na tych planuje remont nawierzchni. Powstałe ubytki na drodze po ciężarowych samochodach będą naprawione.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.