Aktualności

Wiadukt na ulicy Celnej już otwarty

Zakończyły się prace remontowe związane z wymienią całej nawierzchni drogi i dylatacji na wiadukcie drogowym przy ulicy Celnej. Most był zamknięty od 2 listopada bieżącego roku, a dzisiaj został już otwarty dla pojazdów mechanicznych.

Remont na wiadukcie na ulicy Celnej

Prowadzony remont na moście przy ulicy Celnej miał wpływ na zmianę organizacji ruchu drogowego w tym rejonie. Od 2 listopada była ta lokalizacja niedostępna dla samochodów. Zamknięty odcinek był od skrzyżowania ulicy Celnej z Zachodnią do skrzyżowania ulicy Celnej ze zjazdem północnym w stronę drogi krajowej nr 88.

Jakie prace zrealizowane w ramach tego remontu?

Został przeprowadzony demontaż istniejącej dylatacji stalowej i montaż nowej na całej szerokości wiaduktu. W ramach prac remontowych drogowcy wykonali także betonowanie przęsła i przyczółka w rejonie osadzania dylatacji. Wyremontowane zostały również chodniki przy dylatacji oraz nawierzchnia jezdni o łącznej powierzchni 650 metrów kwadratowych wraz z wpustami deszczowymi. Nowe na moście także są osłony trakcyjne.

Na samym początku miała zostać wymieniona tylko i wyłącznie nawierzchnia w rejonie dylatacji, ale podczas prac stwierdzono konieczność jej wymiany na wiadukcie i dojazdach, dlatego też, aby na wiosnę w przyszłym roku – ponownie nie zamykać mostu, zdecydowano się na przeprowadzenie tych prac podczas aktualnego remontu obiektu.

Warto nadmienić, że od soboty – 12 grudnia, zostanie przywrócona stała trasa linii autobusowej nr 167.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.