Sport

Turniej Świąteczny o Mistrzostwa Bytomia w szermierce

W następną środę – 16 grudnia, odbędzie się cykliczny turniej w szermierce. Zlokalizowany będzie w Hali na Skarpie w naszym mieście.

W jakich kategoriach będzie odbywać się turniej?

Będzie to rywalizacja mężczyzn i kobiet w dwóch kategoriach: młodszej walczącej mini-szpadami oraz starszej, władającej bronią o standardowych wymiarach, do kategorii juniora włącznie.

Prawo startu w mistrzostwach mają jednocześnie zawodnicy bytomskich klubów, jak i członkowie klubów spoza naszego miasta – mający miejsce zamieszkania w Bytomiu.

Jak będą wyglądały Mistrzostwa Bytomia w szermierce?

Turniej zacznie się o godzinie 17:00, a około godziny 20:00 zostaną ogłoszone wyniki mistrzostw. Zwycięzcy otrzymają puchary i medale, a wszyscy, którzy wezmą udział otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz świąteczne, słodkie nagrody. Podczas tych zawodów zostaną także wręczone nagrody dla trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w poszczególnych kategoriach – trwającego od stycznia tego roku cyklu turniejów rankingowych „Szermierka drogą do sukcesu”. W związku z pandemią koronawirusa zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego i wytycznymi Polskiego Związku Szermierczego oraz bez udziału publiczności.

Kto jest organizatorem turnieju?

Organizatorami turnieju są Bytomskie Towarzystwo Szermiercze oraz Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Bytomiu.

Turniej Świąteczny o Mistrzostwo Bytomia i cykl „Szermierka drogą do sukcesu” zostały dofinansowane przez Gminę Bytom.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.