łąki kwietne w bytomiu
Aktualności

W Bytomiu będzie kolorowo i pożytecznie

W Bytomiu wzbogacimy się o kolejne łąki kwietne. Dzięki nim na pozostałych nieużywanych terenach zielonych będzie kolorowo i pożytecznie.

Nasze miasto powiększy się o następne łąki kwietne. To właśnie dzięki nim na nieużywanych terenach zielonych będzie kolorowo i pożytecznie dla naszego środowiska. Wiemy w jakich miejscach powstaną nowe łąki kwietne.

W Bytomiu będzie kolorowo i pożytecznie

Kolorowo od kwiatków i pożytecznie dla naszego środowiska – takie motto na łąki kwietne ma nasze miasto. Wybrano już miejsca, w których powstaną takie piękne łąki kwietne.

– Miejski Zarząd Dróg i Mostów założy je między innymi przy obwodnicy, w Miechowicach, a także na skrzyżowaniu ulicy Chorzowskiej z Aleją Jana Pawła II. Pierwsza łąka kwietna została już założona przy ulicy Bratków w Łagiewnikach. Tam pracownicy z MZDiM obsiali nasionami kwiatów i bylin około 3 tysiące metrów kwadratowych terenu. W tym roku wysiejemy łącznie  2 hektary łąk kwietnych w Bytomiu – tłumaczyła Radiu Piekary rzeczniczka bytomskiego magistratu Małgorzata Węgiel – Wnuk.

Na łąkach w naszej gminie urosną maki, złocienie, stokrotki, kocimiętki, jaskry, krwawniki czy też rumianek. Dzięki takiemu rozwiązaniu dam od siebie sporo dobrego dla środowiska. Łąki dają schronienie i pożywienie zapylaczom, magazynują wodę i oczyszczają powietrze. Dodatkowo nie trzeba ich często kosić, a podczas ciepłych pór roku cieszą nasze oko.

Nie tylko w naszym mieście powstają takie łąki. W wielu miastach na Śląsku też są lub powstają łąki kwietne. Kilka takich miejsc jest u naszych sąsiadów – w Piekarach Śląskich.

Źródło informacji: Radio Piekary

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.