Sport

Centrum Nurek w Bytomiu jak nowo narodzony

Bytomskie Centrum Nurek wygląda jak nówka sztuka nie śmigana. Pływalnię odnowiono, a to wszystko za sprawą pracowników i wolontariuszy.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Nurek” pracowicie wykorzystało przerwę spowodowaną pandemią koronawirusa. Pracownicy i wolontariusze odnowili parę rzeczy w Centrum „Nurek” przy ulicy Chorzowskiej w Bytomiu.

Pływalnia sportowa przy ulicy w Bytomiu jak nowo narodzona

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Nurek” mega dobrze spożytkowali przerwę spowodowaną epidemią koronawirusa. Bowiem pracownicy wraz z wolontariuszami odnowili głęboką część basen oraz saunę. Prace zaczęły się już w poprzednim roku. Epidemia COVID-19 sprawiła, że bytomska pływalnia była nieczynna.

– Dlatego zdecydowaliśmy się na porządny lifting. Jeszcze w 2020 roku pomalowany został sufit, czym zajęła się zewnętrzna firma. Resztę prac wykonaliśmy własnym sumptem – mówił Tadeusz Stachura, prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Nurek” w Bytomiu.

Wymieniono między innymi płytki na dnie w głębokiej, trzymetrowej części basenu. W płytszej części basenu nie zmieniono płytek, bo są one w dobrym stanie. Po odnowie basen prezentuje się o wiele lepiej. Odnowiono także saunę nad którą znajduje się jeden z gabinetów, w którym zawsze było bardzo ciepło. To wszystko zmieniono, bo zwiększono grubość warstwy izolacyjnej, a w saunie dokonano też prace wykończeniowe. Basen przy ulicy Chorzowskiej to klasyczny basen sportowy, zwany też potocznie „małym olimpijskim” – o długości 25 metrów, przedzielony na 4 tory.

Basen przy ulicy Chorzowskiej ponownie otwarto 28 maja – wraz z poluzowaniem obostrzeń.

Galeria zdjęć:

Źródło informacji: Wiadomości WP
Zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Zobacz również