bieg wiosenny w parku śląskim
Sport

Trwają zapisy na Bieg Wiosenny w Parku Śląskim. Chętni?

Organizowany od kilku lat Bieg Wiosenny w Parku Śląskim wraca. Śpieszcie się z zapisami, bo to wydarzenie jest już wkrótce!

Mało czasu zostało, kto chętny niech biegnie się zapisać na Bieg Wiosenny 2021 w Parku Śląskim. Tym razem trasa będzie wynosiła 10 kilometrów. Całość biegu będzie po przepięknych alejkach Parku Śląskiego z metą na Kotle Czarowic, czyli Stadionie Śląskim. Kiedy?

Bieg Wiosenny 2021 w Parku Śląskim

To kolejna edycja Biegu Wiosennego, a dokładnie ósma odbędzie się 7 marca. Po raz trzeci uczestnicy biegu przebiegną z Pól Marsowych na Stadion Śląski. Przecinając tym samym metę na bieżni lekkoatletycznej.

W ubiegłorocznej edycji, w 2019 roku, star ukończyło 2348 uczestników. Najlepszy był Mateusz Mrówka z Radlina, który uzyskał świetny czas: 31 minut i 17 sekund. No i pobił tym samym rekord trasy.

W 2021 roku zawodnicy mają do pokonania jedną, bardzo urozmaiconą pętlę i dosyć długi podbieg przy alei Leśnej. Nie należy ona do łatwych, ale ma ciekawy profil. Każdy uczestnik w momencie rejestracji do biegu dokona wyboru przedziału czasowego, w którym stawi się na starcie. Na pokonanie trasy wyznaczono limit wynoszący 90 minut.

Bieg przeprowadzony będzie zgodnie z obowiązującymi restrykcjami i z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. Organizatorem Biegu Wiosennego jest Park Śląski, a współorganizatorem wydarzenia Stadion Śląski.

Opłaty związane z wydarzeniem

Opłata w terminie od 20 do 28 lutego to koszt około 69 złotych. Będzie możliwość zakupu w biurze zawodów w dniach 5 i 6 marca, w ograniczonej ilości. To 100 pakietów. Opłata startowa w tych dniach będzie możliwa tylko i wyłącznie gotówką. Kwota wyniesie 80 zł.

Źródło informacji: tvs.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.