AktualnościSportWiadomości

Tenisiści Petralana Polonia Bytom wciąż w grze

Tenisiści stołowi Petralana Polonia Bytom rozegrali w weekend dwa ważne spotkania. Jak poradzili sobie podopieczni Michała Napierały?

Najpierw pokonali na wyjeździe 3:0 Politechnikę Rzeszów, a w niedzielę 19 lutego we własnej hali po zaciętym pojedynku przegrali z bezpośrednim rywalem walczącym o awans do grupy mistrzowskiej – Palmiarnią Zielona Góra 2:3. Jak obecnie kształtuje się sytuacja w tabeli?

Petralana Polonia Bytom dalej walczy

W tabeli grupy spadkowej bytomski zespół z 23. punktami zajmuje 2. miejsce i traci do lidera – Palmiarni Zielona Góra zaledwie punkt, jednak rywale z województwa lubuskiego rozegrali o jeden mecz mniej od drużyny z Bytomia.

Jak przebiegał niedzielny pojedynek z Palmiarnią Zielona Góra? Bytomska drużyna prowadziła już 2:1 po wygranych pojedynkach Patryka Chojnowskiego i Wang Lichena. Goście z Zielonej Góry potrafili jednak nie tylko odrobić stratę, ale zwyciężyć w całym spotkaniu, dzięki czemu wyprzedzili bytomian w tabeli o jeden punkt i mają do rozegrania jeszcze trzy spotkania, co stawia ich w roli faworytów do awansu do grupy mistrzowskiej /drużyna z Bytomia ma do rozegrania tylko dwa mecze/.

Podopieczni Michała Napierały mają do rozegrania jeszcze tylko dwie kolejki spotkań. Zmierzą się z zespołami z Zamościa i Torunia. O awansie do play-off zdecyduje nie tylko postawa zawodników z Bytomia, ale także drużyny z Zielonej Góry.

Źródło i zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.