tempo 30 wkracza do centrum bytomia
Aktualności

TEMPO 30 wkracza w centrum Bytomia

Do centrum Bytomia wkraczają wielkie zmiany w organizacji ruchu drogowego. TEMPO 30 to strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h. Takie rozwiązanie wprowadzono już w stolicy Śląska – Katowicach.

Jednostka miejska – Miejski Zarząd Dróg i Mostów wprowadza do centrum Bytomia TEMPO 30, czyli strefę ograniczonej prędkości do 30 km/h. Strefa ta będzie obowiązywała między innymi na ulicach: Piłsudskiego, Miarki, Witczaka oraz Powstańców Warszawskich. Zmiana ta ma na celu poprawienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego zaczynają od rowerzystów, a kończąc na użytkowników hulajnóg elektrycznych.

TEMPO 30 wkracza w centrum Bytomia

Aktualnie strefa ta obejmuje południową część ulicy Piekarskiej od skrzyżowania z Wrocławską, Sądową oraz Katowicką z wyłączeniem odcinka pomiędzy Jagiellońską i Piastów Bytomskich, Webera, Jainty, Murarską oraz odcinek ulicy Józefczaka od placu Kościuszki do skrzyżowania z ulicą Piastów Bytomskich, Rostka, Głęboką oraz odcinek Korfantego od ulicy Katowickiej do Krakowskiej. Teraz Bytom chce rozciągnąć TEMPO 30 do całego Śródmieścia.

Dlaczego miasto postanowiło strefę rozciągnąć na całe Śródmieście?

Rozciągnięcie strefy to niezbędne działanie, by wprowadzić kontraruch rowerowy na ulicach historycznego Śródmieścia. Przeglądanie na mapach tras rowerowych w ramach konsultacji społecznych #BytomNaKole z wykorzystaniem aplikacji Endomondo i GPS-u – pokazało, że rowerzyści korzystają z wszystkich dróg w centrum Bytomia. Gmina chce iść za ciosem i zrobić to tak jak jest w Krakowie, Radomie, czy też Lublinie. Jednostka miejska do wiosny 2022 roku umożliwi rowerzystom i użytkownikom hulajnóg – legalny ruch pod prąd na wybranych ulicach jednokierunkowych.

Aktualnie takie zmiany są między innymi na placu Kościuszki oraz na ulicy Krakowskiej. Tam rowerzyści na drogach jednokierunkowych mogą poruszać się w obu kierunkach.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.