AktualnościKultura

Spotkanie w miechowickim pałacu z autorką „Ballady o śpiącym lwie”

Na tę książkę czekali wszyscy. Mówimy tutaj o debiucie Agaty Listoś-Kostrzewy i jej „Ballady o śpiącym lwie”. Kiedy odbędzie się autorskie spotkanie?

Spotkanie autorskie w miechowickim pałacu przy ulicy Dzierżonia z autorką Agatą Listoś-Kostrzewą „Ballady o śpiącym lwie” odbędzie się za tydzień – 16 listopada 2021 roku, o godzinie 18:00. Powieść ta uraduje niejednego pasjonata historii Bytomia oraz miłośników sztuki reportażu.

Spotkanie w miechowickim pałacu z autorką „Ballady o śpiącym lwie”

Warto nadmienić, że spotkanie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Liczba miejsc wobec tego jest ograniczona. Śpieszcie się!

Spotkanie w miechowickim pałacu z autorką „Ballady o śpiącym lwie”

Książka została wydana przez Dowody na Istnienie. O czym jest powieść? To opowieść o naszym mieście, którego największe bogactwo stało się największym przekleństwem. Twórczyni powieści sprawnie prowadzi nas przez następne okresy historyczne. Zaczynamy od średniowiecza, epokę industrialną po jej zmierzch, trudne czasy upadku przemysłu, a kończymy współczesności, która daje nową nadzieję.

W jednym z wywiadów autorka „Ballady o śpiącym lwie” zaznaczyła, że punktem wyjściowym powieści jest bogata historia Bytomia, to jednak jest ona tylko i wyłącznie tłem dla wysuwających się na pierwszy plan opowieści o magnackich rodach, przemysłowej eksplozji i współczesnych losach postindustrialnego miasta oraz wyzwań, z którymi miasto się mierzy.

Kim jest Agata Listoś-Kostrzewa?

Agata Listoś-Kostrzewa jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego i Polskiej Szkoły Reportażu. Studiowała też w Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła Kurs Kreatywnego Pisania Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Publikowała między innymi w tygodniku „Polityka”, w „Gazecie Wyborczej”, w miesięczniku „Znak” i w magazynie „Non/fiction”.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.