modernizacja przystanków komunikacji miejskiej
Aktualności

Szykują się kolejne przystanki komunikacji miejskiej do modernizacji

Miasto będzie modernizowało kolejne przystanki komunikacji miejskiej w Bytomiu. Mają być dostosowane dla osób niepełnosprawnych i mają zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów.

Dwa z głównych przystanków komunikacji miejskiej w Bytomiu zostanie zmodernizowane, a jeden wybudowany od podstaw. Miejski Zarząd Dróg i Mostów właśnie podpisał umowę na realizację tego projektu inwestycyjnego z wykonawcą, czyli firmą ZRD Tyskie Drogi Sp. z o.o. Inwestycja będzie obiegała na kwotę ponad 863 tysięcy złotych.

Szykują się kolejne przystanki komunikacji miejskiej do modernizacji

Tak jak wspomnieliśmy – dwa przystanki będą odnowione i odpowiednio przystosowane, a jeden zostanie całkowicie zbudowany od podstaw. Inwestycja jest także możliwa, dzięki dofinansowaniu pozyskanym przez miasto z Metropoli GZM w ramach „Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2021”. Kwota dofinansowania wynosi 552 837 złotych.

– To ważne, że jeszcze w tym roku zrealizujemy kolejną ważną inwestycję związaną z infrastrukturą przystankową, na którą nasze miasto pozyskało środki z GZM – mówił Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia – Planujemy przebudowę zatoki autobusowej przy ul. Wrocławskiej w rejonie Urzędu Miejskiego, a także przystanku „Pętla Górniki” w rejonie ulicy Gajowej. Z kolei przy ul. Żołnierskiej – Jagodnik w Bytomiu-Górnikach, powstanie nowa zatoka autobusowa. Zaplanowaliśmy tu budowę peronu, chodnika oraz wiaty przystankowej – podkreślał wiceprezydent Michał Bieda.

Modernizacja dwóch głównych przystanków w mieście

Chodzi o przystanek Bytom – Wrocławska niedaleko bytomskiego magistratu oraz o przystanek Górniki – Pęta.

Bytom – Wrocławska

modernizacja przystanków komunikacji miejskiej

Jeśli chodzi o przystanek znajdujący się centrum Bytomia to korzystają z niego mieszkańcy udając się w podróż do dzielnic takich jak Karb, Górniki, Bobrek oraz Miechowice. Nie tylko do dzielnic, ale także do miast jak: Gliwice, Zabrze, Tarnowskie Góry, Pyskowice, Ruda Śląska, Wieszowa lub Repty Śląskie.

Tutaj na śródmiejskim przystanku powstanie nowa nawierzchnia zatoki z kostki kamiennej, przebudowany będzie chodnik na przystanku wraz z zabudową nawierzchni z kostki, czyli integracyjnej oraz pasami prowadzącymi dla osób niewidomych. Dodatkowo w planach jest postawienie nowej wiaty przystankowej oraz powstanie nowego oświetlenie wokół przystanku Bytom – Wrocławska.

Górniki – Pętla

modernizacja przystanków komunikacji miejskiej

Jeśli chodzi o przystanek w Górnikach przy ulicy Gajowej – tutaj powstanie chodnik z kostki betonowej i nawierzchnia integracyjną, peron przystankowy także z nową wiatą. Dodatkowo postawione zostanie nowe oświetlenie uliczne i będzie wykonana korekta zjazdu z ulicy Żołnierskiej.

Modernizacja przystanku Górniki – Pętla to nie jedyna inwestycja w tej dzielnicy. Szykują kolejne dwa przystanki w Górnikach do przebudowy.

Zatoki autobusowe Górniki – Żołnierska i Jagodnik

W tych dwóch miejscach zaplanowano budowę zatoki autobusowej, wiaty przystankowej, oświetlenie przejścia dla pieszych, budowa chodnika oraz peronu przystankowego wraz z nawierzchnią integracyjną i przebudowa odwodnienia.

Do kiedy wykonawca ma czas na prace związane z przystankami komunikacji miejskiej? Wykonawca będzie miał czas na zmodernizowanie przystanków do końca 2021 roku.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.