AktualnościWiadomości

Straż pożarna podsumowuje akcję przy Pasteura

Strażacy działali kilkanaście godzin przy ulicy Pasteura, gdzie zawaliła się dobudówka do jednego z budynków. 

15 marca o godzinie 21:11 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu przyjęło zgłoszenie o zawaleniu się dobudówki przy trzykondygnacyjnym budynku przy ulicy Pasteura.

Zawaliła się dobudówka przy Pasteura

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy przekonali się, że całkowicie zawaliła się jednokondygnacyjna część pustostanu, która była dobudowana do większej, trzykondygnacyjnej nieruchomości. Świadkowie poinformowali działających na miejscu strażaków, że  niewykluczone, iż w budynku może ktoś przebywać, bo nie był zabezpieczony. Nie bez powodu zatem strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zablokowali ruch w tym rejonie miasta na czas prowadzonych działań. Miejsce, ze względu na to, że początkowy etap akcji rozgrywał się w nocy, trzeba było doświetlić. W takich warunkach przeszukiwano gruzowisko. Na szczęście nie znaleziono nikogo poszkodowanego.

Nawoływali potencjalnych poszkodowanych

Gruzowisko było skrzętnie przeszukiwane. Z pomocą megafonu ogłoszono ciszę w miejscu, gdzie podejmowano działania. Wszystko po to, żeby nawoływania potencjalnych poszkodowanych przyniosły właściwy skutek. Potem rozpoczęło się ręczne odgruzowywanie, wykorzystano też kamerę termowizyjną. Ostatecznie nikogo nie odnaleziono. Na miejsce wezwano też ekipy ze specjalnie przeszkolonymi psami. Kiedy pierwszy z nich nie wywąchał osób, które mogły znajdować się w rumowisku, wpuszczono drugiego czworonoga. Ten też nikogo nie wywęszył.

Fot. KM PSP Bytom

Na miejsce zdarzenia zadysponowano przedstawicielkę Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Bytomiu, która po oględzinach trzykondygnacyjnego budynku przyległego do zawalonej przybudówki, nie stwierdziła zagrożenia i uszkodzenia stateczności konstrukcji budowlanej. Następnie na miejsce wjechał ciężki sprzęt niezbędny do oczyszczenia gruzowiska.

Na miejscu w kulminacyjnym momencie akcji brało udział kilkanaście strażackich zastępów.

Źródło i zdjęcie: KM PSP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.