AktualnościWiadomości

Trwa nabór do klasy o profilu gimnastyka artystyczna

Dziewczynki, które kochają gimnastykę i rozpoczną naukę w roku szkolnym 2023/2024 będą mieć do wyboru drogę kształcenia, która pozwoli im rozwijać pasję. 

Nadchodzący rok szkolny 2023/2024 będzie wyjątkowy dla dziewczynek, które są fankami gimnastyki artystycznej. Miasto wspólnie ze Stowarzyszeniem OARTE rozpoczęło nabór do pierwszej w mieście klasy sportowej o takim właśnie profilu, która powstanie w Szkole Podstawowej nr 43 przy ul. Suchogórskiej 98 w Bytomiu – Stolarzowicach.

Gimnastyka artystyczna połączona z nauką

Dla młodych adeptek gimnastyki artystycznej to szansa na połączenie pasji z nauką, tym bardziej, że zajęcia poprowadzi utytułowana była reprezentantka Ukrainy, a dzisiaj licencjonowana trener i sędzia Polskiego Związku Gimnastycznego – Olena Konovalova.

– Gimnastyka artystyczna cieszy się coraz większą popularnością w Bytomiu. Otwierając pierwszą w Bytomiu klasę o profilu gimnastyka artystyczna, stwarzamy możliwości rozwoju tej dyscypliny w naszym mieście – mówi Barbara Freier-Pniok naczelniczka Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu. – Szkoła Podstawowa nr 43 dysponuje dobrą bazą sportową a współpraca ze Stowarzyszeniem OARTE Bytom, które posiada licencję Polskiego Związku Gimnastycznego, z pewnością jest dodatkowym atutem powstającej nowej klasy sportowej – dodaje Freier-Pniok.

Współpraca ze stowarzyszeniem OARTE BYTOM

OARTE Bytom to Stowarzyszenie prowadzące zajęcia nie tylko z gimnastyki artystycznej, ale również baletu. Stale rozwija się, a kolejnym dowodem na to jest tworzona – pierwsza w Bytomiu – klasa sportowa o profilu gimnastyka artystyczna, która jest jedną z najbardziej ogólnorozwojowych dyscyplin sportu dla dziewczynek. To także dyscyplina olimpijska, która wciąż cieszy się ogromną popularnością, a po raz pierwszy zadebiutowała w programie igrzysk w 1984 roku w Los Angeles. Od 2021 roku klub czynnie prowadzi zajęcia dla dziewczynek od 3 roku życia oraz szkoli przyszłe zawodniczki. Stowarzyszenie jest także aktywnym organizatorem zawodów sportowych gimnastyki artystycznej.

Jak przebiegają treningi?

Podczas treningów młode zawodniczki uczą się nie tylko elementów gimnastycznych, ale przede wszystkim prawidłowej postawy ciała oraz koordynacji ruchowej. Wszechstronne ćwiczenia gimnastyczne pomagają gimnastyczkom nie tylko kształtować, ale również utrzymać zgrabną sylwetkę. To sport, który z pewnością wymaga cierpliwości i samodyscypliny, jednak po wielu treningach spędzonych na sali gimnastycznej, efekty są imponujące.

– Dzięki owocnej współpracy z miastem z roku na rok udaje nam się coraz bardziej rozwijać Stowarzyszenie, czego efektem w nachodzącym roku szkolnym jest utworzenie pierwszej klasy sportowej o profilu gimnastyka artystyczna – mówi prezes Stowarzyszenia OARTE Grzegorz Lindel. – Szkołę Podstawową nr 43 wybraliśmy nie tylko ze względu na bardzo dobre warunki techniczne, jakie spełnia sala gimnastyczna, ale również wykwalifikowaną kadrę nauczycielską. To z pewnością duże atuty szkoły, w której nasze zawodniczki będą mogły rozwijać swoje talenty – dodaje Grzegorz Lindel.

Prowadzącą zajęcia w klasie sportowej będzie absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Charkowie na kierunku Trener Gimnastyki Olena Konovalova. Gimnastyczka jest nie tylko byłą zawodniczką i zdobywczynią mistrzowskiej klasy sportowej na Ukrainie, ale również licencjonowanym głównym trenerem oraz sędziną Polskiego Związku Gimnastycznego. Na swoim koncie ma brązowy medal Mistrzostw Ukrainy w układach zbiorowych oraz sukcesy medalowe na wielu turniejach rangi międzynarodowej.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.