śilni mężczyźni
Aktualności

ŚILni Mężczyźni – wyjątkowy kalendarz ŚIL na 2022 rok

W Unicorn Studios w Bytomiu przy ulicy Składowej 2 odbyła się wyjątkowa sesja zdjęciowa Śląskiej Izby Lekarskiej. To była jedna z tych sesji, której cel jest szczytny i niezwykły. I taki sam na pewno będzie kalendarz „ŚILni Mężczyźni” na rok 2022 roku.

To nie pierwsza taka inicjatywa Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach. W zeszłym roku wydano kalendarz na rok 2020, a sesja odbyła się 9 listopada 2019 roku. Dwanaście odważnych i pewnych siebie lekarek zrzeszonych w ŚIL wsparło swoim wizerunkiem akcję charytatywną, której celem było promowanie profilaktyki chorób kobiecych, ze szczególnym podkreśleniem chorób onkologicznych. Twarzą tego kalendarza została dr Ewa Bogacka-Konik, która w ciąży dowiedziała się, że choruje na nowotwór piersi. Urodziła i jest po masketomii. Pozując do fotografii, chciała zwrócić uwagę na to, jak ważne i cenne jest badanie USG piersi w okresie ciąży.

ŚILni Mężczyźni – wyjątkowy kalendarz Śląskiej Izby Lekarskiej na 2022 rok

Przyszła pora na ŚILnych Mężczyzn. W Unicorn Studios odbyła się wyjątkowa sesja i będzie to kolejne wydanie wyjątkowego kalendarza. Tym razem na rok 2022.

P.O. Rzecznik Prasowy Joanna Chłądzyńska UCK w Katowicach oraz Fundacji Nu-Med:

Nowotwory prostaty, jąder, pęcherza moczowego, jelita gruba i płuc to choroby onkologiczne, które najczęściej dotykają mężczyzn.

Większość panów nadal wzbrania się przed wizytą u specjalisty, a wizyta w gabinecie lekarskim następuje dopiero wtedy, gdy odczuwany przez nich ból jest nie do zniesienia lub dolegliwości utrudniają normalne funkcjonowanie.

Według danych, której pojawiają się w Krajowym Rejestrze Nowotworów w Polsce rocznie rejestruje się około 16 tysięcy nowych zachorowań na raka prostaty oraz 5 tysięcy zgonów.

Na temat inicjatywy wypowiedział się Prezes Śląskiej Izby Lekarskiej dr Tadeusz Urban:

Dlatego w tym roku bohaterami kalendarza Śląskiej Izby Lekarskiej zachęcającego do regularnego badania się są w tym roku właśnie mężczyźni. Dwanaście odważnych lekarzy – różnych specjalizacji zdecydowało się wesprzeć swoim wizerunkiem tą inicjatywę, by każdego dnia przypominać o potrzebie profilaktyki.

P.O. Rzecznika Prasowego Joanna Chłądzyńska z UCK w Katowicach oraz Fundacji Nu-Med: 

To na pewno była niezwykła sesja i będzie niezwykły kalendarz. Poprzez postawę lekarzy ŚIL chce pokazać, że w przypadku profilaktyki męskich chorób nowotworowych nie ma miejsca na wstyd.

Sesja zdjęciowa odbyła się 23 lipca 2021 roku w studio fotograficznym Unicorn Studios w Bytomiu przy ulicy Składowej 2.Źródło informacji: Materiały prasowe

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

1 Komentarz

Komentarze są wyłączone.