kapliczki marii hilf
Aktualności

Renowacja kapliczki Marii Hilf

Aktualnie trwa remont konserwatorski leżącej na pograniczu Bytomia i Piekar Śląskich kapliczki Marii Hilf. Przez lata to miejsce było zapomniane, ale teraz odzyskuje dawne znaczenie.

By odtworzyć jej historyczne wyposażenie kapliczki Marii Hilf – istotna jest pomoc bytomian i piekarzan. Piekary Śląskie – nasi sąsiedzi, obecnie prowadzą remont konserwatorski tego historycznego miejsca. Prace były bardzo wyczekiwane zarówno przez piekarzan i bytomian.

Na ratunek historycznej kapliczce Marii Hilf, czyli prace konserwatorskie

W czasach, kiedy to miejsce było dewastowane, część jej wyposażenia między innymi: obraz Matki Boskiej Zielonej, tabernakulum, meble itp. – zabezpieczono przed kradzieżą. Wyposażenie zabezpieczyli prawdopodobnie mieszkańcy pobliskiego osiedla domków fińskich znajdujących się po stronie Bytomia. Dla nich, z uwagi na bliskie położenie – kaplica ma szczególne znaczenie. By odtworzyć jej historyczne wyposażenie kapliczki Marii Hilf – istotna jest pomoc bytomian i piekarzan.

Urząd Miejski w Bytomiu apeluje do osób, które są w posiadaniu historycznego wyposażenia kapliczki o przekazanie ich do odpowiedniego biura. Mowa o biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków w Piekarach Śląskich przy ulicy Bytomskiej 92. Można się skontaktować także w tej sprawie pod numerami telefonów:

  • 32 776 14 46
  • 667 667 602

Przedmioty te będą zwrócone kapliczce i będą służyły mieszkańcom Bytomia oraz Piekar Śląskich. Odnowiona kapliczka będzie wyposażona w alarm i monitoring w celu przeciwdziałania wandalizmowi.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
6
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.