Aktualności

Remont na ulicy Wrocławskiej i Łużyckiej

Od 3 listopada prace remontowe kierowcy zastaną na skrzyżowaniu na ulicy Wrocławskiej i Łużyckiej.

To jedno z kluczowych skrzyżowań w Śródmieściu i znajduje się na ważnej trasie: drodze krajowej 94. Remont ma poprawić komfort jazdy i bezpieczeństwo.

Prace jakie zostaną przeprowadzone na tym skrzyżowaniu to m.in.: wymiana nawierzchni jezdni na powierzchni około 3500 metrów kwadratowych, wzmocnienie konstrukcji zatoki autobusowej, wymiana nasad wpustów deszczowych, a także odtworzenie wraz z dostrojeniem detekcji sygnalizacji świetlnej. Warto nadmienić, że w ramach zaplanowanych prac, również zostanie wyremontowane przejście dla pieszych i odtworzenie oznakowania poziomego, grubowarstwowego. W trakcie remontu Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.  przeprowadzi również prace związane z wymianą zasuw na sieci wodociągowej.

Na czas prowadzonych robót remontowych MZDiM w Bytomiu wprowadzi zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu na obu kierunkach. Oprócz tego zostanie wyłączony z ruchu wjazd/wyjazd z ulicy Łużyckiej, a trasa objazdu pomiędzy ulicą Wrocławską a ulicą Łużycką przebiegać będzie sąsiednim układem drogowy, z wykorzystaniem ulicy Chrzanowskiego, Tarnogórskiej, Strzelców Bytomskich i ulicy Olimpijskiej – trasy objazdu oznakowane zostaną w terenie.

Zmiana będzie też w przypadku przystanku autobusowego na kierunku do Miechowic. Zostanie on przeniesiony o około 90 metrów w okolice dawnego wjazdu na teren kopalni „Centrum”.

Cały remont skrzyżowania zostanie sfinansowany ze środków miasta Bytom i ich koszt wynosi 265 893 zł.

Remont skrzyżowania ma potrwać do połowy grudnia.

Kierowców, pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej prosimy o zachowanie ostrożności w trakcie przeprowadzonych prac remontowych.

Źródło: bytom.pl

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.