Fot. Hubert Klimek
AktualnościLifestyleWiadomości

Remont budynków w Bobrku za 4,2 miliona złotych

Dwa budynki w Bobrku mają być wyremontowane w 2023 roku. To łącznie 12 mieszkań. Umowy z wykonawcami zostały podpisane.

W pierwszej kolejności do remontu pójdą nieruchomości przy Zabrzańskiej 126 i Olszewskiego 11. Na realizację tego zadania miasto dostało niemal 4,2 miliona złotych z Unii Europejskiej.  Bytomskie Mieszkania podpisały już umowy z dwoma wykonawcami. Plac budowy przekazany i niebawem mają zacząć się pierwsze prace, którymi będzie objęte 12 mieszkań. To część większej całości, bo do remontu ma iść kilkadziesiąt lokali.

– Remonty budynków przy ul. Zabrzańskiej 126 i Olszewskiego 11 są większą częścią projektu, obejmującego remont 40 pojedynczych lokali w Bobrku. Przeznaczyliśmy na niego 9,6 mln zł, z czego ponad 9 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej – mówi zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda.

Remont budynków w Bobrku

W dwóch budynkach, które mają zostać kompleksowo wyremontowane będzie do dyspozycji łącznie 12 lokali – 4 w budynku przy ul. Zabrzańskiej 126 oraz 8 lokali w budynku przy ul. Olszewskiego 11. W zakres prac wchodzą: termomodernizacja, wymiana instalacji wewnętrznych, budowa nowych kominów, remonty dachów, przebudowy ścian, wymiana podłóg, tynków na sufitach, stolarki okiennej i drzwiowej, remonty klatek schodowych. Przede wszystkim jednak naprawione mają być ściany zewnętrzne, a ściany piwnic mają być zaizolowane.

Remont do końca tego,  lokatorzy od przyszłego roku

Umowy z wykonawcami przewidują, że prace remontowe zakończą się do końca tego roku. Budynek przy ul. Olszewskiego 11 będzie budynkiem wielorodzinnym, a budynek przy ul. Zabrzańskiej 126 zostanie na taki przekształcony (dotąd był usługowo-mieszkalny). Wszystkie mieszkania mają być przeznaczone na najem socjalny. Nowi lokatorzy wprowadzą się w 2024 roku.

Źródło: UM Bytom

Fot. Hubert Klimek

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.