Przebudowa chodnika i rampy przy ulicy Chorzowskiej
Aktualności

Przebudowa chodnika i rampy przy ulicy Chorzowskiej

Przez wielu bytomian wyczekiwana inwestycja – przebudowa chodnika oraz rampy przy ulicy Chorzowskiej w umownej dzielnicy Bytomia – Rozbarku.

Przebudowa przy ulicy Chorzowskiej to bardzo wyczekiwana inwestycja. Tutaj zostanie stworzony nowy ciąg komunikacyjny z dostosowaniem dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ale także dla rodziców z dziećmi w wózkach. Chodnik i rampa znajdują się tuż obok nowego obiektu sportowego w Bytomiu – Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych. Problem z ciągiem komunikacyjnym przy bytomskiej ulicy to odwieczny problem, na swojej skórze testował to nawet (wtedy) przyszły prezydent Bytomia – Mariusz Wołosz. O rozpoczęciu prac związanych z tą inwestycją poinformował na swoim Twitterze:

Przebudowa chodnika i rampy przy ulicy Chorzowskiej

Przebudowa nie wiążę się tylko z stworzeniem nowej pochylni dla niepełnosprawnych, ale także z powstaniem nowych schodów terenowych o nawierzchni z kostki betonowej. Remontu doczeka się również chodnik. Inwestycja będzie kosztować około 504 tysięcy złotych, a jest możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Realizujemy inwestycje drogowe nie tylko z myślą o kierowcach, ale również pieszych i osobach niepełnosprawnych. Tak jest w przypadku ciągu komunikacyjnego wzdłuż ul. Chorzowskiej z Rozbarku do Śródmieścia, który zostanie przebudowany i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, seniorów, rodziców z małymi dziećmi – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Wykonawcą przebudowy jest firma Castori Sp. z o.o. z Bytomia, która w ramach prac rozbierze całą nawierzchnię chodnika z płyt drogowych, krawężników i obrzeży. Firma wykona również nową z kostki betonowej, przebudują pochylnię dla niepełnosprawnych, a także tak jak wspomnieliśmy powstaną nowe schody terenowe z kostki betonowej szarej lub grafitowej.

Warto tu wspomnieć o tym, że w ramach inwestycji powstanie kanalizacja deszczowa, a mur oporowy między Chorzowską, a chodnikiem wzdłuż tej ulicy od strony nowego obiektu sportowego będzie naprawiony. Powstałe w nim ubytki będą naprawione.

Wykonawca ma czas 7 miesięcy na realizację tej inwestycji, od dnia podpisania umowy. Jej zakończenie jest zaplanowane na koniec czerwca 2022 roku.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.