punktów szczepień w bytomiu
Aktualności

Pomoc w transporcie seniorów do punktów szczepień w Bytomiu

Strażacy wraz z służbami miejskimi w Bytomiu aktywnie wspierają seniorów, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktów szczepień.

Codziennie na bytomską infolinię dzwoni od kilku do kilkunastu seniorów oraz ich rodziny, które dopytują cały czas o możliwość dowozu osób niepełnosprawnych lub mających problemy z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień w Bytomiu.

– W akcję pomocy seniorom zaangażowały się nie tylko służby miejskie, ale również bytomscy strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz strażacy i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Stolarzowicach, Suchej Górze i Górnikach – mówił Marek Klimczak, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz główny koordynator gminny ds. transportu do punktów szczepień.

– Warto podkreślić, że seniorzy, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień wszelkie informacje w sprawie dowozu uzyskają na miejskiej infolinii, która działa od poniedziałku do piątku pod nr telefonu 32 428 38 88 – podkreślał Marek Klimczak.

Pomoc ze strony strażaków i służb miejskich w Bytomiu

W przypadku transport osoby, która nie może samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień w Bytomiu, strażacy po otrzymaniu informacji z PCZK, kierują samochód z dwoma strażakami pod wskazany adres. Oczywiście w zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego, zabierają wskazaną osobę z miejsca zamieszkania, dowożą do punktu szczepień oraz odwożą do domu. Strażacy również służą pomocą przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu oraz w dojściu do budynku.

Warto nadmienić, iż nasze miasto oprócz współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Bytomiu oraz trzema jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej, nawiązało także z innymi firmami. Są to dwie firmy medyczne oraz korporacja taksówkarska, które na zlecenie gminy również pomagają w dowozie seniorów do punktów szczepień.

Przypomnijmy, że osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N oraz odpowiednio pierwszą grupę z wyżej wymienionymi schorzeniami oraz osoby powyżej 70. roku życia. Mające one obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, mogą skorzystać z transportu do placówki, w której realizowane będzie szczepienie przeciwko koronawirusowi.

Aby skorzystać z takiej możliwości, osoby wymagające transportu do Placówki Opieki Zdrowotnej powinny skontaktować się z miejską infolinią pod numerem telefonu: 32 428 38 88. Pod tym numerem koordynator udzieli niezbędnych informacji dotyczących terminu i organizacji transportu oraz o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Prosimy, aby kontaktować się z infolinią celem umówienia transportu do punktu szczepień co najmniej 48 godzin przed terminem szczepienia. Infolinia czynna jest w dni powszednie, w godzinach od 8.00 do 16.00.

Źródło informacji: faktybytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.